Technologie w okularach i goglach Univet

nEXxt

Innowacje najwyższego poziomu zastosowane w ochronie oczu i szczegółowe stadium wzornictwa charakteryzują projekt nEXxt: rodziny produktów wyprzedzających wymagania rynku i otwierających nowe perspektywy dla procesu produkcji. W miejscu pracy często stosowane są równocześnie różne ochronniki, nie przygotowane prawidłowo do współdziałania, co prowadzi do utraty części parametrów ochronnych i zmusza pracownika do zaakceptowania niższego poziomu bezpieczeństwa. nEXxt to projekt analizujący geometrię okularów i gogli we współpracy z pozostałym sprzętem BHP i dający gwarancję prawidłowej ochrony i komfortu użytkownika. Używanie tak zaprojektowanych produktów, przy możliwości ich niezależnego noszenia, daje znakomite połączenie z pozostałym sprzętem ochronnym.

ARlab

Filozofia firmy Univet opiera się na rozwijaniu unikatowych produktów o stałej i sprawdzonej jakości. Aby osiągnąć i utrzymać ten stan firma, inwestuje w specjalistyczne urządzenia testujące, zgodnie ze standardami wymaganymi dla sprzętu ochronnego. Laboratoria firmy Univet, wyposażone w zaawansowany sprzęt, są zdolne do prowadzenia testów wstępnych w fazie projektowania, testów certyfikujących dla europejskich i pozaeuropejskich standardów jak również wyrywkowych testów wszystkich produktów. Wysoki poziom wyposażenia laboratoriów jak i kwalifikacje personelu pozwalają na wsparcie przygotowania nowych produktów jak i kontrolę procesu produkcyjnego dokładnie odpowiadającą wymaganiom certyfikacyjnym dla danego produktu. Dzięki możliwościom oferowanym przez nasze laboratoria oraz urządzeniom odwróconej inżynierii i prototypowania możemy dokonywać zmian konstrukcyjnych w bardzo krótkim czasie.

SYLEX

Sylex to nowy materiał opracowany przez firmę UNIVET – dział badań i rozwoju, który pozwala na uzyskanie wyższych parametrów ochrony ramy, niż każdy inny plastik obecny na rynkach. Rewolucjonizuje ochronę laserową, zapewniając pełne bezpieczeństwo, komfort i niezwykłą lekkość. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji jest niezwykle funkcjonalny (lekkość i ergonomia). Sylex jest wyłącznie dostępny w modelach 561 i 562.

AMBER

Intensywna ochrona przed światłem. Stuprocentowa ochrona przed promieniowaniem UV oraz stuprocentowa ochrona przed światłem niebieskim do 530nm. Niebieskie światło zagraża siatkówce, wywołuje fotochemiczne uszkodzenia wynikające z narażenia na promieniowanie w zakresie długości fali od 400nm do 500nm.

IN/OUT

Wielowarstwowa powłoka refleksyjna osadzona na zewnętrznej powierzchni soczewki. Chroni przed blaskiem i zapewnia doskonałą widoczność w ekstremalnych warunkach.

UVR

Stuprocentowa ochrona przed promieniowaniem UV, optymalna ochrona przed promieniowaniem IR, ochrona przed promieniowaniem słonecznym.

UDC

Zaawansowanie wielowarstwowe powłoki Univet. Przełomowa technologia UDC daje soczewkom nieosiągalną dotąd odporność na zarysowania (powierzchnia zewnętrzna) i zaparowanie (powierzchnia wewnętrzna). Powłoki nakładane w wielokrotnych, odrębnych procesach są trwałe i gwarantują wyjątkowe parametry w każdym środowisku pracy.

SOFTPAD™

Różnorodność ustawień końcówek zauszników, innowacyjne materiały oraz unikatowa forma ramki SoftPad uzupełnia już znakomitą ergonomię Modeli Univet, osiągając nowy, absolutny poziom komfortu. Technologia SoftPad jest opatentowanym rozwiązaniem nakierowanym na perfekcyjną stabilność okularów ochronnych i pełne dopasowanie do twarzy użytkownika. Miejsca podparcia okularów są zapewnione dla całej powierzchni zauszników i dają pewne i komfortowe dopasowanie. Poza trzypozycyjną regulacją długości zauszniki SoftPad mają dodatkową funkcję dopasowania do kształtu twarzy użytkownika przez zmienną pozycję końcówki zausznika.

TTL (TELESCOPE THROUGH THE LENS) – TELESKOP W OKULARACH

System lup Univet skutecznie wspiera działania w chirurgii i stomatologii, co pozwala użytkownikowi obserwować nawet najdrobniejsze szczegóły z pola operacyjnego oraz ułatwia większą dokładność w trakcie diagnostyki i operacji.

GOGLE DO STERYLIZACJI

Univet stworzył linię okularów ochronnych do użytku w pomieszczeniach z kontrolą zanieczyszczeń i pracy w sterylnych pomieszczeniach.

INTERFERENCYJNE FILTRY

Univet opracował gamę produktów o wysokiej wydajności, chroniące operatora, który pracuje z laserem o dużej mocy lub dużym poziomie energii.

SOCZEWKI POLARYZACYJNE

Spolaryzowane soczewki są elementem optycznym, który blokuje promieniowanie świetlne w zależności od jego polaryzacji, przepuszczając tylko promienie z bezpośredniego źródła i blokując denerwujące refleksy.

Dodaj komentarz