Robusta Nogal – lekkie białe buty ochronne

Buty ochronne Robusta Nogal S2 CI SRC 

 

 

 

 

 

 

 

Model Robusta Nogal przeznaczony jest do zakładów, gdzie wymagane jest białe obuwie ochronne. Świetnie sprawdzi się dla przemysłu spożywczego, gastronomii, a także medycyny. Jest to model wsuwany, bez wiązań i rzepów. Elastyczny ściągacz wszyty przy cholewce pozwala na bezpieczne użytkowanie i zapobiega spadaniu buta z nogi. Robusta używa tylko wysokiej jakości materiałów. Buty z dobrej naturalnej skóry to niewątpliwie najlepszy wybór do pracy, ponieważ umożliwia efektywną wymianę powietrza. Wewnątrz wchłania wilgoć, przez co wyklucza nadmierną potliwość, a na zewnątrz ma właściwości wodoodporne. Dzięki temu chroni użytkownika przed smarami, olejami, chłodziwem. Dodatkowo, wytrzymałość skóry licowej oraz jej podwyższona odporność na wilgoć sprawiają, że buty Robusta Nogal można często myć lub czyścić.

Buty ochronne Robusta Nogalcałkowicie niemetaliczne, a co za tym idzie – bardzo lekkie. Kompozytowy podnosek o większej tęgości zabezpiecza palce przed zgnieceniem, nie przenosi temperatury zewnętrznej oraz zmniejsza całkowity ciężar buta.

Podeszwa została tak zaprojektowana, by odprowadzała wodę i zabezpieczała przed poślizgnięciem. Zastosowanie specjalnie zaprojektowanego bieżnika sprawia, że but bardzo dobrze spisuje się na zaolejonych i tłustych powierzchniach. Podeszwa składa się z dwóch warstw poliuretanu (PU/PU). Warstwa zewnętrza, tzw. ścieralna, to twardy poliuretan, który wydłuża jej żywotność i poprawia bezpieczeństwo. Natomiast do wykonania wewnętrznej podeszwy wykorzystano miękki poliuretan, który dopasowuje się do kształtu stopy, podnosząc komfort użytkowania. Zastosowanie systemu Non-Bending zwiększa stabilność butów oraz zmniejsza ryzyko skręcenia stawu skokowego. Szycie oraz dodatkowe zalanie nici w miękkiej części podeszwy trwale łączy część wierzchnią buta z podeszwą. W celu redukcji „brzydkich zapachów”, Robusta stosuje wkładkę, która jest antybakteryjna, antystatyczna i wchłaniająca pot.

Dodaj komentarz