[+FILM] Przewiewne lekkie buty Robusta SANDALO

Lato zbliża się wielkimi krokami, więc pora na przedstawienie buta, który będzie bardzo przewiewny, a przy tym bezpieczny. Robusta Sandalo to sandał ze skóry naturalnej wołowej dwoinowej. W celu podniesienia właściwości blokujących absorpcję wody skóra zeszlifowano skórę, uzyskując powierzchnię gładką, czyli tzw. nubuk. Dodatkowym atutem nubuku jest zwiększenie wytrzymałości na rozdarcia i przetarcia. Jeżeli warunki pracy pozwalają, a czasami wręcz wymuszają zastosowania buta otwartego, to kandydatem z pewnością może być sandał Robusta Sandalo. Jest on również dostępny z podwyższonymi właściwościami antystatycznymi – ESD.

komfort i przewiewność

Część wierzchnia buta została wykonana z wysokiej jakości skóry, która dzięki swym właściwościom „oddycha”, a dzięki dodatkowej perforacji but staje się jeszcze bardziej przewiewny i otwarty, co daje komfort w użytkowaniu. But zapinany na wygodny i mocny rzep, dzięki któremu możemy dopasować buta idealnie do stopy. Jest to bardzo ważny element, ponieważ dzięki niemu nie blokujemy przepływu krwi w stopie, a pamiętajmy, że w butach roboczych spędzamy średnio 8 godzin czyli 1/3 życia.

Dzięki zastosowanym materiałom, but jest niemetaliczny i bardzo lekki. Dobrze wyprofilowana podeszwa odprowadza wodę i zabezpiecza przed poślizgnięciem. Dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego bieżnika but bardzo dobrze spisuje się na mokrych i zaolejonych powierzchniach. Podeszwa została wykonana z dwóch warstw poliuretanu. Warstwa twarda tzw ścieralna, wykonana z twardego poliuretanu w celu wydłużenia jej pracy i poprawieniu bezpieczeństwa. Natomiast wewnętrzną podeszwę wykonano z miękkiego poliuretanu, który dopasowuje się do kształtu stopy, podnosząc komfort w użytkowaniu. Część wierzchnia buta jest połączona trwale z podeszwą poprzez szycie oraz dodatkowe zalanie nici w miękkiej części podeszwy. Kompozytowy podnosek o większej tęgości zabezpiecza palce przed zgnieceniem oraz zmniejsza całkowity ciężar buta. W celu redukcji „brzydkich zapachów” , wkładka jest antybakteryjna, antystatyczna i wchłaniająca pot.

Producent, będąc pewnym swojego produktu, w okresie rocznej gwarancji butów nie naprawia tylko wymienia na nowe.

Pamiętaj: Bezpieczny, lekki but, mocno przewiewny na każdą kieszeń. Sam się przekonaj, kupując do testu.

Dodaj komentarz