Gogle UNIVET 619 – Praca w laboratorium

Gogle Univet 619 to temat dzisiejszego artykułu, które pokaże, że ten sprzęt sprawdzi się podczas pracy w laboratorium. W związku z rozwojem przemysłu i medycyny, ciężko sobie wyobrazić producenta który w tej czy w innej formie nie korzystał by z wyników pracy jakiegoś laboratorium. Dotyczy to zarówno laboratoriów zlokalizowanych na terenie danego zakładu , jak i instytucji zewnętrznych.

Pracownicy takich laboratoriów to osoby przeprowadzające badania laboratoryjne w celu określenia właściwości chemicznych i fizycznych lub składu różnych substancji oraz wykonujący różne inne czynności związane z profilem działania laboratorium.

Narażani są oni na szerokie spektrum zagrożeń: od typowo mechanicznych po bakteryjne. Pracownicy muszą być w związku z tym chronieni w kompleksowy sposób.

Bardzo ważna jest ochrona wzroku, ponieważ nie tylko musi to być ochrona przed odpryskami ciał stałych ale też przed ryzykiem odchlapnięcia cieczy. Właśnie z myślą o takim zastosowaniu powstały modele gogli UNIVET z serii 619:

gogle univet 619
https://engpro.com.pl/produkt/gogle-ochronne-univet-619-02-01-00/

Gogle Univet 619- co je wyróżnia?

Najważniejszą cechą tej serii jest jej wszechstronność co znakomicie wpisuje się w charakter pracy laboranta. Mamy tu cztery wersje gogli różniące się detalami uwzględniającymi specyfikę poszczególnych prac. Cechą wspólną jest kształt umożliwiający pracę razem z okularami korekcyjnymi pracownika oraz szeroka taśma zapewniająca należyte trzymanie się na głowie. Dla lepszego komfortu mamy wersję wentylowane pośrednio. W przypadku zagrożenia w postaci oparów gazów i szkodliwych pyłów, mamy wersję nie wentylowaną. Zarówno warianty wentylowane jak i nie wentylowane wyposażone są w szybki PC o właściwościach niezaparowujących i podwyższonej odporności na zarysowania.

Jeżeli pracujemy głównie z zagrożeniami biologicznymi , odpowiednie dla tego typu prac będą gogle univet 619, które można poddawać procesom sterylizacji. Występują w wariantach z wentylacją pośrednią jak i bezpośrednią. Dla wydłużenia czasookresu użytkowania tych wersji możliwe jest dokupienie elementów wymiennych w postaci taśm silikonowych, uchwytów mocujących jak i szybek. Dzięki temu będziemy mogli użytkować dany produkt znacznie dłużej , co sprawi że uzyskamy nie tylko komfort i bezpieczeństwo. Dzięki takiemu zastosowaniu gogli stawiamy również na ekonomię użytkowania.

Więcej o goglach i okularach ochronnych znajdziesz:

https://univet.eng.pl/kategoria/model/619/

 

Dodaj komentarz