Białe obuwie ochronne – kilka ważnych rad

Białe obuwie ochronne to nie lada wyzwanie dla branży spożywczej. Często dochodzą do nas głosy z rynku pracy z branży spożywczej ,że mają problem z białym butami. Nie chodzi tu o wygodę a o problem z łuszczeniem się wierzchniej warstwy buta co prowadzi do częstej wymiany. W miejscach pracy gdzie występuje dużo wody a dodatkowo pracownik przebywa w skrajnych temperaturach , od bardzo niskich -40C do wysokich +30C , buty które są wykonane z mikrofibry , słabej jakości skóry lub z materiałów skóro podobnych mają tendencję do złuszczania się wierzchniej warstwy. Wymusza to na pracodawcy częstą wymianę butów roboczych i zwiększenie kosztów. Jednak jeżeli nie zastosujemy odpowiedniego rozwiązania to białe obuwie robocze będzie tak naprawdę nadal ok 3-4 razy droższe niż nam się wydaje.

Białe obuwie ochronne Robusta i Base- zmniejszenie kosztów

Najlepszym sposobem będzie zastosowanie białego obuwia ochronnego z wysokiej jakości naturalnej skóry. W zależności do jakich warunków będzie potrzebne obuwie chciałbym zaproponować cztery modele:

– sandał Sandra – dostępny również z ESD

białe obuwie ochronne
https://robusta.com.pl/produkt/sandra/

– półbut Robusta Nogal – dostępny również z ESD

białe obuwie robocze
https://robusta.com.pl/produkt/nogal/

– trzewik Robusta Cerezo

białe obuwie ochronne
https://robusta.com.pl/produkt/cerezo-s2-ci-src/

– trzewik Robusta Perca https://robusta.com.pl/produkt/perca-s2-ci-src/

Czy wiecie, że jeden model białego obuwia ochronnego można prać?

Obecnie na rynku pracy , zakłady borykają się z dużą rotacją pracowników , a co za tym idzie z zwiększonymi kosztami. Co raz więcej zakładów wybiera rozwiązanie z częściowym zatrzymaniem kosztów związanymi z zatrudnieniem nowego pracownika poprzez zastosowania obuwia roboczego , którego można wyprać ,ozonować i wykorzystać ponownie. But o którym mowa , jest dedykowany przede wszystkim do zakładów gdzie jest wymagane i stosowane obuwie w kolorze białym. Producent widząc jednak zainteresowanie z rynku tym modelem – Base B0507 Cloro z możliwością prania , wprowadził na rynek model bliźniaczy Base B0507N Cloro w kolorze czarnym. Dzięki temu każdy sektor produkcji dopuszczający półbuty do pracy, może uzyskać oszczędności.

Base Cloro jest to obuwie zaprojektowane i wykonane z wodoodpornej mikrofibry, z której wyprodukowano wierzch butów .Dzięki temu radzi sobie zarówno w mokrym jak i suchym środowisku pracy. Wysokiej jakości podszewka zapewnia również bardzo dobrą oddychalność i trwałą ochronę antybakteryjną. Zapobiega w ten sposób powstawaniu wewnątrz butów nieprzyjemnego zapachu. Połączenie mikrofibry z, wykonaną z materiału 3D high-tech podszewką , daje pracownikowi komfort i zapewnia zachowanie suchej stopy w trakcie pracy. Ergonomiczny kształt i miękkość zapiętka podnoszą dodatkowo komfort użytkowania butów.

Dlaczego białe obuwie ochronne Cloro?

Dzięki technologii AirTech zastosowanej w trakcie produkcji firma Base uzyskała wyjątkowo elastyczną podeszwę z bardzo dobrą amortyzacją w części piętowej. W konsekwencji pracownik odczuwa większą wygodę i znacznie mniejsze zmęczenie stóp po zakończeniu dnia pracy. Kształt bieżnika i jakość zastosowanego materiału (dobrej jakości poliuretan) pozwoliły na uzyskanie najwyższej klasy odporności na poślizg (poziom SRC). Dzięki czemu zabezpiecza pracownika przed poślizgnięciem na powierzchniach pokrytych tłuszczami roślinnymi i zwierzęcymi, wodą, śliską nawierzchnią, itp. Biorąc pod uwagę wyżej wymienione cechy, buty Cloro doskonale dopasowują się do wymagań i potrzeb pracodawców i pracowników. Szeroka rozmiarówka (od 35 do 48) i dwie tęgości (damska 9 i męska 11) umożliwiają dopasowanie butów dla przeważającej większości użytkowników.

Podsumowując, to można znaleźć oszczędności dla swojej firmy, kupując obuwie które się nie niszczy oraz można prać w pralce. Więcej o butach białych ochronnych znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz