Buty z podnoskiem stalowym, kompozytowym a aluminiowym – sprawdź czym się różnią

Zacznijmy może od tego, że każde buty ochronne wyposażone są w zabezpieczenie w części palców a mianowicie maja podnosek stalowy lub aluminiowy. Przy wykonywaniu pracy w fabryce, firmie transportowej czy przy produkcji każdy pracownik powinien być odpowiednio zabezpieczony aby przy złym toku wydarzeń nic, złego mu się nie stało. Ale czy zastanawialiście się jaka jest różnica między podnoskiem stalowym a aluminiowym. Dziś kilka słów właśnie o tym.

Podstawową różnicą między podnoskiem stalowym a kompozytowym jest waga.

Pamiętajmy że podnoski zostały wprowadzone kilkadziesiąt lat temu. Zostały one wykonane ze stali ponieważ był to tani i ogólnodostępny materiał. Rynek produkcyjny zaczął również się zmieniać , pracownicy coraz częściej muszą pokonywać w ciągu dnia znaczne odległości i buty nad zwyczajniej zaczęły ciążyć pracownikom na nogach. Wraz z rozwojem technologii firmy zaczęły szukać innego rozwiązania i tak powstały podnoski kompozytowe. Oprócz znaczącej redukcji wagi podnosków kompozytowych względem stalowych jest wiele dodatkowych czynników takich jak: nie nagrzewanie się od otoczenia , w razie zgniecenia nie dojdzie do tzw działania gilotyny czyli zgniecenia a w niektórych przypadkach również obcięcie palców. Przy podnoskach kompozytowych do takiej sytuacji nie może dojść ponieważ podnoski kompozytowe kruszą się.

Od kilku lat na rynku występuje również obuwie z podnoskami aluminiowymi. Są to najlżejsze podnoski występujące obecnie na rynku. Dzięki właściwościom aluminium podnoski są cieńsze od stalowych i kompozytowych co daje dodatkową przewagę pod kątem tęgości podnoska, kolokwialnie mówiąc jest więcej miejsca dla palców.Są zakłady w których ze względu na rodzaj produkcji , stalowe podnoski są zabronione do stosowania ponieważ występują np. detektory metali na liniach produkcyjnych.
Jeżeli nasza praca oparta jest na długim chodzeniu sugeruję obuwie z podnoskami kompozytowymi a najlepiej aluminiowymi.

buty z podnoskiem aluminiowym

Wszystkie modele obuwia znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Dodaj komentarz