Buty Robusta HORUS-zapomnij o możliwości poślizgnięcia się

Od pewnego czasu możemy zobaczyć za oknem coraz więcej montowanych na dachach systemów fotowoltaicznych. Niestety brak odpowiedniej ochrony BHP nadal jest bolączką. Jeżeli nie stosujesz dodatkowych zabezpieczeń typu szelki, liny asekurujące to zadbaj przynajmniej o dobranie odpowiednich butów. Ważne by miały bardzo dobrą przyczepność do każdego rodzaju podłoża: suchego, mokrego czy nawet zaolejonego. Model, a raczej modele, które chciałbym Państwu przybliżyć należą do grupy butów Robusta HORUS. Są dostępne w wersji z Gore-Tex i bez oraz, co najważniejsze, w kilku wysokościach: 190, 145, 100 i 85 mm.

lekkość, trwałość, bezpieczeństwo

Buty Robusta HORUS są ultralekkie. Do ich wykonania użyto specjalnego materiału technicznego, dodatkowo wzmocnionego w newralgicznych miejscach poprzez naszycie specjalnych wstawek z poliuretanu.
Podeszwa butów, dzięki wykorzystaniu pianki EVA oraz Nitrylu – VIBRAM® uzyskała najwyższą ochronę, lekkość, trwałość, komfort oraz bezpieczeństwo. Dodatkowo jest odporna na wysoką temperaturę (tzw. HRO). Podeszwa ta chroni dodatkowo przed utratą zimna i ciepła. Dzięki zastosowanym materiałom w podeszwie, buty świetnie sprawdzą się tam, gdzie wymagana jest bardzo dobra przyczepność do podłoża o różnych kątach, np. dachy, pochylnie itp. W przypadku modeli GTX zastosowano podszewkę o gramaturze 300 gr/m2, oddychającą i wodoodporną GORE-TEX. Membrana zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury w bucie oraz ochronę przed wodą, która zapewnia w 100% wodoodporność, oddychalność i strefę antybakteryjną. Dzięki zastosowanej technologii w bucie można pracować nawet 8 godzin stojąc w wodzie.

Dodatkowy komfort dla stóp uzyskujemy dzięki wewnętrznej wkładce z pianki PU i materiału tekstylnego. Zastosowano w niej również dodatkowe miejsca absorbujące, a w tylnej części podwójną grubość. Dodatkowo wkładka jest antybakteryjna i redukująca brzydkie zapachy. W butach Robusta HORUS nie ma elementów metalowych, co pozwala stosować buty w strefach wolnych od metali. Buty nie posiadają podnosków, więc mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie nie jest wymagana dodatkowo ochrona palców.

dla kogo są buty HORUS?

Seria Robusta HORUS przeznaczona jest dla pracowników ochrony, służb specjalnych i mundurowych, dla dekarzy i pracowników firm zakładających fotowoltaikę. Idealnie nadadzą się również dla pasjonatów chodzenia po górach.
Buty zaprojektowano tak, by dostosowywały się do anatomii użytkownika. Dzięki użytym materiałom są lekkie, wygodne, a pracownicy je stosujący mają podniesiony komfort i bezpieczeństwo pracy.

Modele dostępne na stronie:

https://www.robusta.es/?s=Horus

Dodaj komentarz