[+FILM] Trzewiki Robusta TEJO – komfort i bezpieczeństwo na każdą kieszeń

Chciałbym Państwu w kilku słowach przybliżyć trzewiki ochronne hiszpańskiego producenta Robusta – model Robusta TEJO w klasie S3.

Buty Robusta TEJO S3 zaprojektowano i wykonano z jednolitego kawałka wysokiej jakości skóry wołowej. W ten sposób jego konstrukcja jest bardziej odporna na wszelkiego rodzaju zahaczenia i zniszczenia mechaniczne. Dzięki temu eliminujemy szycia butów, które osłabiają konstrukcję każdego obuwia. Tego typu rozwiązanie daje dodatkową korzyść osobie używającej trzewików TEJO – czyli lekkość. Każda dodatkowa warstwa materiału to dodatkowy ciężar, który pracownik podczas pracy musi dźwigać. Jedyne szycia występują w tylnej części buta, wzmocnione kawałkiem skóry w celu ochrony ścięgna Achillesa i podniesienia wytrzymałości.  

Podeszwa składa się z dwóch warstw poliuretanu. Warstwę twardą tzw ścieralną, wykonano z twardego poliuretanu w celu wydłużenia jej pracy i poprawieniu bezpieczeństwa. Natomiast wewnętrzna podeszwa to miękki poliuretan, który dopasowuje się do kształtu stopy podnosząc komfort w użytkowaniu. Część wierzchnia buta łączy się trwale z podeszwą poprzez szycie oraz dodatkowe zalanie nici w miękkiej części podeszwy. Zastosowana stalowa wkładka antyprzebiciowa redukuje możliwość przebicia stopy ostrym elementem do minimum, a stalowy podnosek o większej tęgości zabezpiecza palce przed zgnieceniem. W celu redukcji „brzydkich zapachów” mamy wkładkę antybakteryjną, antystatyczną i wchłaniającą pot.

Dodatkowym elementem poprawiającym bezpieczeństwo w pracy w ograniczonej widoczności jest zastosowanie elementów odblaskowych. Dzięki swej konstrukcji buty Robusta TEJO S3 świetnie nadają się do trudnych warunków takich jak nierówne podłoże, mokre i śliskie nawierzchnie, duże zapylenie.

Producent, będąc pewnym swojego produktu, w okresie rocznej gwarancji nie naprawia butów tylko wymienia na nowe.

Pamiętaj: Robusta TEJO S3 to bezpieczny i lekki but na każdą kieszeń, sam się przekonaj kupując do testu.

Dodaj komentarz