Trzewiki ochronne zamiast kaloszy – lepsza alternatywa

Buty ochronne zamiast kaloszy dla branży spożywczej.

W dzisiejszym artykule opisujemy obuwie, które jest dedykowany dla branży spożywczej, a więc są alternatywą dla różnego rodzaju kaloszy. Są miejsca w zakładach pracy gdzie nieodzowne jest stosowanie różnego rodzaju kaloszy ,gumowców itp. Ale czy na pewno? Przez wiele lat były to jedyne dostępne buty, które gwarantowały szczelność, ale czy komfort dla pracownika? Raczej nie. Dlatego mamy dla Państwa propozycję – Robusta Perca S2+CI+WR+SRC.

trzewiki ochronne
Czytaj więcej….
https://robusta.com.pl/produkt/perca-s2-ci-src/

Trzewiki ochronne zostały zaprojektowane dla pracowników , którzy pracują w wodzie oraz dodatkowo w niskich temperaturach. Dedykowany dla zakładów przetwórstwa rybnego i zakłady mięsne oraz mleczarnie.

Zalety obuwia ochronnego PERCA


But wykonany z wysokiej jakości , białej pełnoziarnistej skóry bydlęcej o grubości od 2 do 2,2 mm. To skóra niezwykle wytrzymała na rozdarcia oraz odporna na absorpcję wody. Kołnierz został wykonany z nubuku z wołowej skóry o grubości do 1,4 mm w celu podniesienia komfortu użytkowania. Zapewnia idealne dostosowanie nogi w okolicach Achilesa i daje uczucie miękkości. W środku buta znajdziecie podszewkę o gramaturze 300 gr/m2, oddychającą, a także wodoodporną GORO-TEX. Membrana zapewnia utrzymania odpowiedniej temperatury w bucie oraz ochronę przed wodą. Dzięki zastosowanej technologii w obuwiu można pracować nawet 8 godzin stojąc po kostki w wodzie i mieć suche stopy.

Wkładka z włókniny umieszczona między skórą, a podszewką została zaimpregnowana specjalnymi żywicami gwarantującymi szczelność. Podeszwa została wykonana z podwójnego poliuretanu, przez co doskonale chroni stopy. Część wewnętrzna , tzw środkowa wykonana z antystatycznej pianki poliuretanowej o niskiej gęstości , dzięki czemu uzyskujemy wysoką amortyzację a także termikę.
Część zewnętrzna tzw. ścieralna podeszwy wykonana z twardego poliuretanu o wysokiej gęstości gwarantuje antypoślizgowość a odpowiednio wyprofilowany bieżnik odprowadzanie wody. Wewnętrzna wkładka wykonana z pianki i pokryta materiałem tekstylnym daje dodatkowy komfort dla stóp a dodatkowo jest antybakteryjna i antyzapachowa.

W butach nie ma użytych materiałów metalowych co pozwala stosować buty w strefach wolnych od metali. Co za tym idzie ,podnoski są niemetaliczne dzięki czemu buty są lekkie, a także mają większą tęgość. Zapięcie w postaci dużego trwałego rzepa pozwala na regulację i dostosowanie do anatomii użytkownika oraz szybkie zapinanie jak i odpinanie.

Obuwie ochronne zostało tak zaprojektowane, żeby dostosowywał się do kształtu stopy użytkownika. Materiały składowe buta są odpowiednie i nie wpływają na bezpieczeństwo lub zdrowie użytkownika.

Drugi model trzewika ochronnego do pracy w wodzie

Drugim modelem obuwia ochronnego to, te które mogą być stosowane wszędzie, gdzie nie ma wymogów stosowania butów białych. Jest to model Base B0898 BE-POWERFUL TOP S3 WR CI SRC.


But zaprojektowany dla pracowników, którzy cenią sobie lekkość i komfort oraz pracują w wodzie.

Zalety obuwia Be-Powerful TOP S3

Cholewka buta skórzano-tekstylna wyposażona w wodoodporną membranę OutDry® zapewnia szczelność butów. Kompozytowy podnosek daje uczucie lżejszego buta oraz daje więcej miejsca na palce.

Trzewiki ochronne zostały wyposażone w uformowaną taśmę, po to aby zapobiegać przypadkowemu odkształceniu. Zastosowane dwie tęgości podnosków daje możliwość idealnego dostosowania butów do stóp.
Podeszwa AirTech®+tpu-Skin® , która naprawdę zapobiega zmęczeniu stóp. Zastrzeżona technologia, która pozwala na redukcję grubości zewnętrznej części podeszwy z TPU do warstwy grubości 0,2 mm, zwanej TPU Skin®. Rezultat: więcej elastyczności i mniejszy nacisk na śródstopie. Dzięki redukcji grubości zewnętrznej warstwy podeszwy większa grubość miękkiej i elastycznej warstwy PU AirTech®. Poprawia amortyzację i rozprowadzenie masy ciała. LifePlus to technologia, która zapewni przyczepność oraz odporność podeszwy na stanowiskach pracy charakteryzujących się ciągłą obecnością wody. Dzięki technologii LifePlus osiągamy dłuższy cykl życia buta. Podeszwa z systemem Shock-absorber dzięki piance PU BASF.

Podszewka SmellStop z materiału 3D hi-tech gwarantuje najlepszą oddychalność i trwałą ochronę antybakteryjną: zapobiega rozmnażaniu bakterii i powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Wkładka antyprzebiciowa lekka oraz elastyczna została wykonana z kevlaru. Najlepszym przykładem będzie karta testowa wypełniona pracowników, którzy na pewno mieli przyjemność z testowana obuwia oraz rekomendację zakładu.

sandały ochronne

Dzięki użytym materiałom buty są lekkie oraz wygodne, a pracownicy je stosujący mają podniesiony komfort, a także bezpieczeństwo pracy. Podsumowując, pracownicy mają wreszcie możliwość wyboru czy chcą pracować w lekkich i oddychających butach lub odparzać nogi w różnego rodzaju kaloszach.

Dodaj komentarz