Trwałość butów roboczych

trwałość butów roboczych

Trwałość butów roboczych to zagadnienie, które pewnie niejednokrotnie nurtuje. Zbyt szybko zużywające się buty to chyba temat , który dotyka wszystkie branże bez wyjątku. Jak temu zapobiec? Jakie kroki podjąć? Jasną sprawą jest ,że tak jak w wyborze codziennym kierujemy się ceną , ale czy na pewno?

Dlaczego więc prywatnie nie kupujemy najtańszych rozwiązań?

Z bardzo prostego powodu , bo to co jest tanie to tak naprawdę jest drogie i często słabej jakości , nie mówiąc już o materiałach użytych które wpływają bezpośrednio na nasze zdrowie.Dlaczego więc nie kierujemy się tym samym sposobem myślenia w zakładach pracy? A no dlatego że zawsze jest ktoś „nad nami” , że jesteśmy rozliczani ze swojej pracy i często musimy się tłumaczyć z wydanych pieniędzy. Ale jakże często to rozliczanie jest krótkowzroczne.

Najczęściej jest weryfikowana jednoskowa cena względem ceny na rynku i tu już jest popełniany pierwszy błąd a nie trwałość butów roboczych. Czasami warto sprawdzić ile zostało zużytych faktycznie butów przez jednego pracownika w ciągu roku lub czasookresu jaki przysługuje. Nagle okazuje się że te nasze „tanie” buty ,które kosztują np. 60-80 zł stają się bardzo drogie ponieważ kupujemy pracownikowi 4 a nawet 5 par butów rocznie.

Dlaczego nie bierzemy pod uwagę trwałość butów roboczych?

A no dlatego ,że nie robimy zestawienia rocznego i faktycznego zużycia obuwia przez pracowników i przekonanie że nie wydaliśmy dużo to już oszczędność.

Obserwując rynek spotkałem się z sytuacją gdzie firma kupowała buty po 50 zł netto dla pracownika bo szuka oszczędności. Ale chyba zapomnieli o tym, że kupują je praktycznie co miesiąc! Średnio kupowali 8 par rocznie na pracownika! Czy w tym przypadku faktyczna cena za buty to 50 zł? Otóż nie , to aż 400 zł rocznie! Zakup buta za 200 zł (4-ro krotnie drożej) zmniejszył koszty o 50% w skali roku , ponieważ but ten wytrzymał cały czaso-okres. To z kolei przyczyniło się również do podniesienia standardu, komfortu i bezpieczeństwa pracownika.

Warto jest więc przetestować nowe rozwiązania , które mogą przynieść nam korzyści , pokazać w którym miejscu jesteśmy. Dodatkowo osobiście nie znam żadnej firmy , która by zbankrutowała testując nowe rozwiązania. Ale natomiast znam zakłady, które zmniejszyły wydatki z tym związane.

Pamiętajmy,że w butach roboczych spędzamy ponad połowę życia, warto jest więc zadbać o nasze zdrowie i portfel.

Dodaj komentarz