komfortowe okulary ochronne- co to oznacza?

Komfortowe okulary ochronne to niezwykle ważne rozwiązanie d firmy Univet. W przypadku używania okularów ochronnych oprócz zapewnia bezpieczeństwa ważnym elementem pozostaje komfort użytkowania. Jakże powszechnymi przypadkami są sytuacje , gdzie pracownicy nie zakładają okularów ochronnych z takich powodów jak odczuwalny dyskomfort , zmatowione parujące szybki, czy też cisnące zauszniki. Jak dodamy do tego słabe trzymanie się na głowie plus uczucie zmęczenia oczu po paru godzinach pracy , to otrzymujemy gotowy przepis na niechęć pracowników do tego rodzaju środków ochrony indywidualnej.

Cechy okularów ochronnych

Z tego opisu wyłaniają się cechy jakie powinny mieć dobre okulary ochronne , aby były chętnie stosowane. Dobrej jakości szybki z właściwościami zapobiegającymi zaparowaniu i zarysowaniu to podstawa. Włoski producent okularów ochronnych firma UNIVET , stworzył dwie powłoki zapewniające takie właściwości, mianowicie powłoki VANGUAD . Powłoki te dostępne są szerokiej palecie modeli okularów UNIVET i cechują się przewyższaniem wymagań wynikających z norm. Dzięki temu otrzymujemy wydłużenie komfortu pracy , nawet w zmiennych warunkach pogodowych, czy też przy używaniu z maskami ochronnymi.

Kolejnym aspektem na który zwracają uwagę użytkownicy to trzymanie się okularów na głowie. UNIVET w swoich topowych modelach np. typu 5×1.01.00.00 uzyskuje to za pomocą miękkich silikonowych nosków oraz opatentowanego systemu zauszników SOFTPAD . Otrzymujemy dzięki tym rozwiązaniom znacznie większą powierzchnię styku co zapewnia stabilizację trzymania się na głowie. Jeżeli dorzucimy jeszcze niską wagę okularów dzięki użyciu materiałów wysokiej jakości to ten temat mamy właściwie pozytywnie rozwiązany.

Nie sposób pominąć w opisie zjawiska uczucia zmęczenia oczu, na które skarży się spora część użytkowników. Może to mieć wiele przyczyn , głównie związanych z konstrukcją okularów ochronnych ale nie tylko. Przyczyny niezależne to typ wykonywanej pracy oraz ogólny stan zdrowia. Do przyczyn związanych z okularami ochronnymi zalicza się przede wszystkim ogólna słaba jakość szybek w okularach. Objawia się ona z szybkim powstawaniem mikro rysek odpowiadających za zmatowienie. Potrafi to znacznie nasilić poczucie dyskomfortu. Za dolegliwości zmęczenia przy używaniu okularów ochronnych odpowiadają również zauszniki ochronne które mogą powodować ucisk na skroniach bądź też powodować podrażnienia.

Znaczenie komfortu przy użytkowaniu okularów ochronnych

Firma UNIVET znakomicie rozwiązuje ten temat poprzez szeroki wachlarz technologii. Wydłużone zauszniki , sprawiają że okulary trzymają się na głowie a nie na uszach przez co unikamy ucisku na skroniach. Takie rozwiązanie zastosowane jest np. w okularach model 546 . Innym sposobem zapewnienia komfortu jest stosowanie szerokiej gamy regulacji, zarówno jeżeli chodzi o długość zauszników jak i o kąt pochylenia. Takie rozwiązanie zastosowane jest np. w okularach model 506 (link to tego modelu na sklepie ENG PRO). Pozwala to na lepsze dostosowanie okularów pod indywidualny kształt głowy.

Firma UNIVET nie tylko stara się ograniczać przyczyny powstawania dyskomfortu ale też poprzez właściwie dobrane modele , sprawiać że praca w okularach będzie bardziej komfortowa niż bez nich. Sprawia to że okulary z tzw. „zła koniecznego” stają się pożądanym akcesorium. Przykładowo kiedy wykonujemy pracę wewnątrz i na zewnątrz, możemy stosować okulary w wersji szkieł IN/OUT które redukują zmęczenie oczu. Kiedy pracujemy na zewnątrz słoneczny dzień stosujemy przyciemniane szkła z filtrem UV 400. Kiedy mamy do czynienia z powierzchnią odbijającą światło możemy stosować szła z powłoką z antyrefleksem. A więc komfortowe okulary ochronne dla każdego mogą znaczyć coś innego.

Podsumowując , jeżeli wybierzemy okulary o przemyślanej konstrukcji , wykonanej z dobrej jakości materiałów i połączymy to z właściwie dobranymi szybkami , to kwestia komfortu będzie pozytywnie rozwiązana.

Dodaj komentarz