Robusta HEXAGON S3 – Nowość

W tym artykule wytłumaczę w kilku słowach dlaczego współpracujemy z producentem butów Robusta.
Jednym z najważniejszych czynników jest to, że są to buty, które po odpowiednim dobraniu do stanowiska są trwałe, wygodne i bezpieczne. Drugim ważnym argumentem jest ich produkcja, która odbywa się w Hiszpanii, więc nie ma problemu z dostępnością i powtarzalnością. Trzeci, równie ważny aspekt – rozwój. Szukanie nowych materiałów i technologii, które przyczyniają się do ciągłego poprawiania komfortu, bezpieczeństwa i trwałości produkowanych butów.

Przewagę na rynku ma nadal but skórzany, ponieważ jest przeświadczenie, że zaletą skóry jest jej trwałość, ale czy na pewno? Pamiętajmy, że bardzo dużo butów wykonuje się z materiałów skóropodobnych, które mają tak naprawdę niewiele wspólnego ze skórą. Żeby but był trwały, powinien być wykonany z grubej skóry i powinno się o nią jeszcze dbać. Niestety w zakładach pracy jest to raczej zjawiskiem niż praktyką . Jeżeli skóra zostanie przerysowana, przetarta lub w jakiś inny sposób uszkodzona, to znacznie przyspiesza się jej zniszczenie. Nawet gdy odpowiednio dobierzemy buty do stanowiska, ciężko uniknąć takiej sytuacji. Dzieje się tak, ponieważ skóra będzie pękać w miejscach, gdzie stale dochodzi do zagięcia podczas np. chodzenia. Dlatego można stosować coraz grubszą skórę, ale wiąże się to z zwiększeniem kosztów produkcji i ciężarem.

Jeśli nie skóra, to co?

W tym miejscu hiszpański producent Robusta daje nam możliwość wyboru, wypuszczając na rynek model HEXAGON.
Do wykonania półbutów HEXAGON S3 wykorzystano jednolity, bezszwowy materiał techniczny, dodatkowo wzmocniony warstwą skóry dwoinowej w miejscach najbardziej podatnych na uszkodzenia. Pracownika chroni wkładka antyprzebiciowa kevlarowa oraz kompozytowy podnosek, dzięki czemu but jest całkowicie niemetaliczny i przy tym bardzo lekki. To, co sprawdzone, Robusta nie zmienia. Tradycyjnie podeszwę wykonano z dwóch warstw poliuretanu. Warstwa twarda, tzw. ścieralna, wykonana z twardego poliuretanu ma na celu wydłużenie jej pracy i poprawę bezpieczeństwa. Natomiast wewnętrzna podeszwa z miękkiego poliuretanu, który dopasowuje się do kształtu stopy, podnosi komfort w użytkowaniu. Część wierzchnią buta połączono trwale z podeszwą poprzez szycie oraz dodatkowe zalanie nici w miękkiej części podeszwy. Profil podeszwy i nalanie w części przedniej pozwalają na pracę w wymuszonych pozycjach ciała z gwarancją zabezpieczenia buta przed uszkodzeniami.

Jeżeli w twoim zakładzie nie ma zagrożeń związanych z iskrami i ogniem, a wymagania dotyczą butów S3, przetestuj nowy model i sam zwróć uwagę na różnice między butami obecnie stosowanymi, a modelem Robusta HEXAGON.
But jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: niebieskim, pomarańczowym oraz limonkowym.

Modele dostępne na stronie – KLIKNIJ!

Dodaj komentarz