Okulary UNIVET dla osób wizytujących

W obecnych czasach, w firmach produkcyjnych, ale i nie tylko, często mamy do czynienia z wizytami różnych delegacji. Mogą to być wizyty korporacyjnych przełożonych, audytorów, inspekcji bądź różnego rodzaju kontrole. Zakłady pracy mają swoje przepisy BHP, a co za tym idzie wymagania dotyczące użytkowania środków BHP. Najczęściej spotykanym jest obowiązek użytkowania okularów ochronnych.

Z reguły, to po stronie firmy zachodzi obowiązek wyposażenia osób wizytujących w wymagane ŚÓI, w tym przede wszystkim w okulary ochronne. Obecnie, w sporej części firm, nie ma praktycznie dnia, aby nie odbywał się taki proceder. Stąd konieczność takiego zabezpieczania wiąże się z istotnymi kosztami. Zwłaszcza,  że pod względem parametrów ochronnych takie okulary nie mogą odbiegać od stosowanych w miejscach wykonywania pracy.

jakie cechy powinny mieć takie okulary?

Z uwagi na swoje przeznaczenie, na doraźny, krótkotrwały charakter użycia oraz możliwość wyniesienia ich poza zakład, okulary wizytowe powinny być przede wszystkim ekonomiczne. Takie okulary po wizytacji często już nie wracają do firmy. Jeżeli są zwracane to powinny być starannie wyczyszczone i zdezynfekowane do ponownego użycia, a taki proces skraca ich żywotność.

Okulary wizytowe powinny też być jak najbardziej uniwersalne, ponieważ nie wiemy kto dokładnie będzie ich użytkownikiem. Dobrze żeby mogły być stosowane z okularami korekcyjnymi. Chodzi tu o konstrukcję okularów, zarówno pod względem regulacji, jak i kształtu szybek.

Firma UNIVET ma w swojej palecie rozwiązań kilka modeli spełniających te kryteria. Dodatkowo oferuje coś, co w przypadku okularów dla osób wizytujących stanowi dodatkowy atut, a mianowicie możliwość naniesienia logo firmy na ramkach bądź na szybkach okularów wizytowych. Dzięki temu podnosimy prestiż firmy, w której odbywa się wizytacja. W razie wyniesienia takich okularów poza zakład – stają się gadżetem marketingowym.

propozycje Univet

Najprostszy, często spotykany typ okularów, model  UNIVET 520 –  to tzw. standardowy VISITOR. Jego główne zalety to cena oraz możliwość nałożenia na okulary korekcyjne.

https://univet.eng.pl/produkt/520-11-00-00/

Na wyróżnienie zasługuje model UNIVET 519. Jest to udoskonalona wersja okularów VISITOR. Mamy tu zmienione, bardziej komfortowe, regulowane zauszniki. Są to okulary ekonomiczne w zakupie, dające nałożyć się na okulary korekcyjne, a jednocześnie nie powodujące nadmiernego ucisku na skroniach, jak w przypadku standardowych okularów typu VISITOR.

https://univet.eng.pl/kategoria/model/519/

Następna propozycja, to okulary z wyższej półki producenta, bardziej technicznie zaawansowane, modele z serii 5X7. Tutaj mamy już kilka rodzajów szybek ochronnych, innowacyjne zauszniki z systemem SOFT PAD. Materiały, z których wykonane są te modele są również wysokiej jakości.

https://univet.eng.pl/kategoria/model/5×7/

Alternatywą do podanych wyżej propozycji są okulary, których co prawda nie nałożymy na okulary korekcyjne, ale ze względu na swoją cenę i konstrukcję, często wykorzystuje się jako wizytowe. Jest to model UNIVET 568. Okulary są niezwykle lekkie, trwałe i mają dużo miejsca na logo.

https://univet.eng.pl/kategoria/model/568/

Taki szeroki wachlarz rozwiązań połączony z możliwością personalizacji sprawia, że każda firma jest w stanie dobrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

https://youtu.be/alGFve2JgMo

Dodaj komentarz