Jak chronić pracownika przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi ?

Komfort w pracy w chłodne dni – jak się chronić?
Dziś kilka słów o tym jak chronić pracownika przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – chłodem, deszczem wiatrem.

W okresie od 1 listopada do 31 marca niesprzyjająca aura pogodowa sprawia, że w szczególności musimy zwrócić uwagę na odpowiedni ubiór podczas 8 czy 10 godzinnej pracy na zewnątrz. Zabezpieczenie przed wilgocią, mrozem i opadami śniegu czy marznącym deszczem to główne wyzwania aby odpowiednio dobrać odzież, buty i inne akcesoria do rodzaju wykonywanej pracy.
Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze z jakich tkanin wykonane są ubrania (czy posiadają ocieplenie, kaptur) oraz czy tkaniny są wysokiej jakości.
Po drugie analiza stanowiska. Należy przede wszystkim sprawdzić jak długo pracownik przebywa na zewnątrz, jakie dokładnie czynności wykonuje – czy często się schyla, czy raczej w pozycji siedzącej wykonuje pracę. Wybierając produkty wysokiej jakości można mieć pewność, że będą w miarę możliwości lekkie i nie będą one krępować ruchów. Po trzecie warto zwrócić uwagę na widoczność ubrań – bezpieczeństwo pracownika to najważniejszy aspekt.

Od wielu lat współpracujemy z polską marka Hetman – tworzymy ubrania z solidnych tkanin dostosowanych do europejskich norm dla firm o różnorodnych profilach. Poniżej prezentujemy modele ubrań, które doskonale nadają się na chłodną jesień i mroźną zimę.

Musimy dodać, że współpracując z firmami o różnych profilach, wiemy jakie są potrzeby firm i pracowników, wiemy jak dobrać odzież do wykonywanej pracy. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i znajdziemy odpowiednie rozwiązanie do Państwa potrzeb.

Nawet gdy na zewnątrz wiatr i niepogoda – z naszymi ubraniami nie grozi Ci zimno ani niewygoda! 

Dodaj komentarz