Jak sprawdzają sie okulary 5×9 podczas biegania?

Pasjonat biegania Pan Tomasz, który bierze udział w wielu maratonach sprawdził jak okulary – model 5×9 sprawdzają się podczas biegania. 
Jakie są jego wrażenia?
Na jakie elementy wskazuje w szczególności?

Poniżej fragmenty jego wypowiedzi…

Natrafiłem w sieci na ciekawy produkt przeznaczony dla sportowców. Firma Univet Opticat Technologies zajmująca się na co dzień produkcją okularów ochronnych dla przemysłu postanowiła uderzyć w inny segment rynku i zaprojektować niezwykłe okulary dla sportowców. Dlaczego niezwykłe, gdyż jak twierdzi producent można je wykorzystać podczas uprawiania sportów i do codziennej pracy…. Sam miałem okazję przetestować okulary podczas biegania.

Dodaje również:

Podczas biegania bardzo mnie zaskoczyło to iż nie zsuwają się i bardzo komfortowo przylegają. Jedyną wadą jest fakt iż nieco ograniczają pole widzenia na bokach co wprowadza lekki dyskomfort. Jest to pierwszy model tego producenta przeznaczony dla sportowców, więc myślę że kolejne wersje będą miały poprawiony kąt widzenia. Osobiście miałem okazję testować model z zielonymi lustrzankami. Bardzo dobrze sprawdziły się podczas biegania w ostrym słońcu. Okulary są także bardzo przewiewne przez co pot nie osadza się na wewnętrznej ściance soczewek i nie powoduje efektu zaparowania.

Więcej przeczytacie na blogu: https://www.blogbiegacza.pl/sprzet/sportowe-okulary-univet/

Dodaj komentarz