[+FILM] Gogle UNIVET 6X3 plus osłona – nowy rodzaj ochrony twarzy

Podczas pracy mamy do czynienia z różnego rodzaju czynnikami, które mogą powodować zagrożenie dla naszych oczu. Dlatego też stosujemy okulary ochronne. Jednak są takie stanowiska pracy, gdzie ochrona zapewniania przez okulary jest niewystarczająca. Wtedy jesteśmy zmuszeni do stosowania gogli ochronnych. W sytuacjach, gdy jesteśmy narażeni na ryzyko poranienia całej twarzy, z reguły stosujemy przyłbice ochronne. Tym samym otrzymujemy tradycyjny podział środków ochrony twarzy na okulary, gogle i przyłbice.

Jest produkt, którego nie da się w ten sposób zakwalifikować. Są to gogle firmy UNIVET, model 6X3 wraz z akcesoryjną osłoną. https://univet.eng.pl/kategoria/model/6×3/

Gogle model 6X3 to topowy produkt firmy UNIVET, nagradzany za design przez międzynarodowe instytucje. Zastosowano materiały najwyższej jakości. Uwagę zwraca elastyczna część oprawy, wykonana z miękkiego materiału, odpowiadająca za dopasowanie do twarzy. Szeroka tekstylna taśma sprawia, że te gogle świetnie trzymają się na głowie. System wentylacji pośredniej umieszczony dookoła gogli zapewnia wymianę powierza. Poliwęglanowe szybki posiadają powłokę VANGUARD UDC, dającą podwyższoną odporność na zaparowanie i zarysowanie, wyższą niż wynika to z normy.  Dzięki rozszerzonej konstrukcji oprawy w części nosowej, świetnie komponują się z półmaskami ochronnymi.

Co sprawia, że ten produkt nie poddaje się tradycyjnej klasyfikacji na okulary, gogle i przyłbice?

Jest to możliwość  podpięcia dedykowanej osłony, dzięki której zabezpieczamy całą twarz przed ryzykiem uderzenia odprysków. W ten sposób, z uwagi na poziom ochrony, wchodzimy w sektor wszelkiego rodzaju przyłbic ochronnych.

Różnica pomiędzy ochroną zapewnianą przez przyłbice, a goglami 6X3 z dedykowaną osłoną jest taka, że mamy szczelną ochronę okolic oczu, jak w typowych goglach. Tej właściwości nie posiadają przyłbice ochronne. Dodatkowo, w razie zarysowania bądź innych uszkodzeń osłony stanowiącej cześć przyłbicy, musimy ją po prostu wymienić. W przypadku modelu 6X3 z osłoną, jeżeli zarysowaniu bądź zabrudzeniu ulegnie sama osłona to z reguły nie musimy nic robić, ponieważ nie znajduje się ona w polu naszego widzenia. Stąd żadne zarysowania nie wpływają na ograniczenia funkcjonalności. Ponadto, gogle z osłoną zapewniają możliwość wykonywania pracy w bardzo ciasnych miejscach, gdzie praca w zwykłych przyłbicach nie byłaby możliwa. Cechą wyróżniającą jest też bezproblemowa możliwość dostosowania produktu pod czynności, które aktualnie wykonujemy. Jeżeli ryzyko dotyczy całej twarzy, używamy gogli w zestawie, jeżeli tylko okolic oczu, możemy używać ich samodzielnie.

Podsumowując, w przypadku zestawu: gogle 6X3 + osłona, mamy do czynienia z  pewnego rodzaju hybrydą, dzięki której oprócz bezpieczeństwa, otrzymujemy możliwość adaptacji poziomu ochrony do aktualnie wykonywanych prac. Mamy komfort okularów ochronnych, konstrukcję gogli i pełne zabezpieczanie jak w przypadku przyłbic.

Dodaj komentarz