Bezpieczna praca w czasach COVID-19

W tam artykule chcemy zwrócić uwagę na bezpieczną pracę w czasach COVID-19 na przykładzie przyłbicy przeciwodpryskowej UNIVET. W tym trudnym czasie , gdzie codziennie jesteśmy „zalewani” informacjami o nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 , otwartym pozostaje pytanie jak jednocześnie pracować i minimalizować ryzyko zakażenia.

Na rynku funkcjonuje kilka najpopularniejszych typów rozwiązań w postaci: półmasek ochronnych certyfikowanych (klasy P1, P2, P3) oraz półmasek medycznych, a także półmasek bawełnianych i przyłbic ochronnych.

bezpieczna praca podczas COVID-19
https://univet.eng.pl/produkt/605-01-00-00/
bezpieczna praca podczas COVID-19
https://univet.eng.pl/produkt/607-01-00-22/

Ochronna przyłbica

Nagłowie Univet model 605.01.00.00 wraz osłoną 607.01.00.22 należy do ostatniej grupy czyli przyłbic ochronnych. Zaletami takiego zestawu jest stabilne trzymanie się na głowie i zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa nie tylko przed korona wirusem.Taka przyłbica przeciwodpryskowa zapewnia wysoki poziom ochrony również przed odpryskami ciał stałych jak i cieczy. W wielu aspektach zastępuje konieczność stosowania okularów ochronnych , gogli czy też półmasek ochronnych. Możliwość wymiany samej osłony pokazuje ekonomiczność tego zestawu. Dobre trzymanie na głowie sprawia że wykonywanie poszczególnych czynności staje się bardziej bezpieczne.

Dla kogo przeznaczona jest taka ochrona?

Podane cechy sprawiają że takie rozwiązania znajdują szerokie zastosowanie w służbach medycznych, odlewniach, szlifierniach itp. Generalnie wszędzie tam gdzie ryzyko polega na przypadkowym, nie skoordynowanym odprysku ciał stałych, cieczy itp. Taki zestaw można modyfikować również do pracy przy wykonywaniu bardziej specjalistycznych czynności. Wystarczy do nadgłowia 605 podpiąć inny rodzaj osłony, przykładowo przyłbicę siatkową. Wtedy otrzymujemy przyłbicę przeciwodpryskową idealną do pracy przy koszeniu traw. Dodatkowo takie rozwiązanie sprawdza się tam gdzie jest duża ilość zabrudzeń i ryzyko odprysku ciał stałych. Po prostu jest to praktyczniejsze z uwagi na łatwiejsze utrzymanie osłony w czystości. Modyfikacją omawianego zestawu jest możliwość użycia z nagłowiem 605 specjalnej osłony 607 przeznaczonej do ochrony przed ryzykiem ochlapnięcia kwasu fluorowodorowego. Warto przy tym wspomnieć, że taki kwas wykorzystuje się w bardzo wielu czynnościach. Stosowany jest do fluorowania węglowodorów, przeróbce ropy naftowej, wytrawianiu znaków i napisów na szkle. Również wykorzystywany przy wytwarzaniu glinu, produkcji aluminiowych puszek oraz oczyszczaniu kwarcu. Jest także stosowany do wyrobu heksafluorku uranu UF6 używanego do wzbogacania uranu.

Podsumowując, największe zalety to wszechstronność zastosowania, stabilność, komfort i bezpieczeństwo przed szerokim spektrum zagrożeń. Bezpieczna praca w czasie COVID-19 to odpowiedzialność za siebie oraz innych. Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą w naszym sklepie. Więcej znajdziesz TUTAJ….

Dodaj komentarz