[+FILM] Base OREN – nowe ultralekkie buty w klasie S3

Jeszcze parę lat wstecz mało kto przypuszczał, że postępujący rozwój technologiczny wokół nas aż tak się rozwinie. Mam tu na myśli technologię drukarek 3D. Dlaczego o tym wspominam? Dlatego, że ten temat dotyczy coraz większej liczby branż, w tym również producentów butów roboczych. Spróbuję Państwu w kilku słowach scharakteryzować nowy model buta marki Base w klasie S3 – B0978 OREN.

W celu osiągnięcia ultralekkiego obuwia, włoski producent Base wykorzystał możliwość wydruku 3D. Model OREN wydrukowano ze specjalnego wodoodpornego materiału technicznego połączonego trwale z bardzo miękką i elastyczną podeszwą poliuretanową o pojedynczej gęstości. Podeszwa Air-tech zapobiega nadmiernemu zmęczeniu oraz wykazuje wysokie właściwości antypoślizgowe SRC, dzięki czemu jest odpowiednia do każdego rodzaju podłoża. Palce chroni kompozytowy podnosek SlimCap, który został dodatkowo „odchudzony” i opatentowany przez markę Base. Włosi uzyskali w ten sposób podnosek aż o 35% lżejszy w stosunku do innych występujących na rynku. Dzięki jego ograniczonej grubości mamy więcej miejsca na palce, co dodatkowo podnosi komfort użytkowania. Doskonale rozumieją to osoby z szerokimi stopami. W celu podniesienia bezpieczeństwa użyto kevlarowych wkładek antyprzebiciowych. Dzięki  zastosowanej technologii Base OREN jest całkowicie niemetaliczny i ultralekki jak na obuwie w klasie S3.

Wewnętrzna podszewka z materiału 3D hi-tech gwarantuje najlepszą oddychalność i trwałą ochronę antybakteryjną. Chroni przed rozwojem mikroorganizmów oraz zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

Czy wiesz że…

Buty OREN występują jako trzewiki i półbuty. Dodatkowo możesz je mieć w wersji ESD.
Zobacz inne modele i wcześniejszy artykuł o tych butach!

jeszcze jeden ważny aspekt wydruku materiału technicznego

Brak jakichkolwiek łączeń i szyć, które są narażone na obtarcia i ciągłą pracę podczas zginania, w znaczący sposób podnosi trwałość obuwia ochronnego. Jedynym naszytym materiałem jest tylni zapiętek ze skóry dwoinowej, który ma na celu wzmocnić buta w miejscu ścięgna Achillesa.

Model Base OREN występuje jako półbut i trzewik, w wersji antystatycznej lub ESD. Pełna rozmiarówka (36-48) sprawia, że może być użytkowany przez kobiety i mężczyzn.

Jest to nowa, ekonomiczna propozycja od marki BASE. Zapewnia dobrą wentylację i amortyzację. Świetnie sprawdzi się zarówno do pracy wewnątrz jak i na zewnątrz.

Dodaj komentarz