AYR PREVENTIA ® zapobiega patologiom stóp i pomaga w ich leczeniu

Konstrukcja AYR PREVENTIA ® opiera się na wnikliwych badaniach biomechanicznych, przeprowadzonych w celu uzyskania nieznanej dotąd innowacyjnej wkładki. Wkładki, która doskonale dopasowuje się zarówno do neutralnych nacisków stopy, jaki i pronatorów czy supinatorów.

Wyróżniamy trzy główne grupy:

  • Pronacja – jest to naturalny ruch stopy, gdy od zewnętrznej strony po zetknięciu z powierzchnią przetacza się ona lekko do wewnątrz. W tym przypadku mamy do czynienia z równomiernym rozłożeniem wstrząsów i amortyzacją.
  • Nadmierna pronacja – jest to nadmierne wyginanie stóp do środka podczas ruchu z pięty na palce. Skutkiem tego, np. biegacz wybija się prawie z palców. Często wiąże się to z płaskostopiem. Istnieje ryzyko słabej amortyzacji stopy. Nadmierna pronacja może także wpłynąć na kontuzje kolana, gdyż destabilizuje krok.
  • Supinacja – supinatorem jest osoba, która w trakcie biegu nadmiernie przetacza stopy na zewnątrz. Tak, jak w przypadku nadmiernej pronacji, istnieje ryzyko słabej amortyzacji stopy.

Aby osiągnąć satysfakcjonujące wyniki, firma ROBUSTA przeprowadziła badanie biomechaniczne i ergonomiczne w oparciu o wzorce chodzenia i ruchu człowieka. W pracy oceniono podstawowe biomechaniczne parametry chodu. Dokonano porównania między wzorcami podczas chodzenia w obuwiu i jego wpływ na wkładkę, a wzorcami chodu boso, co stanowi naturalne, ewolucyjnie neutralne odniesienie.

ayr preventia

Wygoda stopy

Ten test ocenia zdolność obuwia – wkładki do kontrolowania jak przenoszą się siły nacisku na stopę użytkownika. Umożliwia to określenie poziomów pochłaniania energii podczas uderzenia, podparcia i startu oraz ocenę równomierności sił kontaktowych w wyniku rozkładu obciążeń ciała.

Stabilność bieżnika

Ten test ocenia zdolność dynamicznej stabilizacji, jaką obuwie / wkładka oferuje użytkownikowi. Pozwala zmierzyć trajektorię środka ciężkości obciążenia podeszwy podczas chodu, a tym samym określić poprawę stabilności bieżnika i kontroli pronacji lub supinacji.

Zdolność biotermiczna

Ten test ocenia termoregulację i zdolność pocenia się obuwia / wkładki podczas chodzenia. Pozwala na określenie temperatur nabłonka stopy w równowadze termodynamicznej oraz pojawienie się kondensacji ciekłego potu na skórze. Analizuje również poziom unaczynienia palców.

wkładka robusta ayr preventia

Cały proces projektowania wkładki został wykonany we współpracy z ośrodkiem specjalizującym się w biomechanice, a do jego produkcji wykorzystano najnowocześniejszą technologię. Podsumowując, jakie są praktyczne zalety korzystania z wkładki Ayr Preventia? Zaletą tej wkładki dla użytkownika jest to, że amortyzuje uderzenia stopy, stabilizuje stopę i pomaga zapobiegać patologiom stopy. Poprawia także odchylenia pronacji na stopie. Do wspomnianej wcześniej bezprecedensowej jakości dodawane są inne niezwykle ważne czynniki, takie jak komfort termiczny dzięki termoregulowalnej tkaninie, prawidłowe rozłożenie nacisków podeszwy, stabilizacja stopy i prawidłowe podparcie ciała. Wszystkie te cechy sprawiają, że AYR PREVENTIA® to wyjątkowa i inteligentna wkładka.

źródło blog partnera Robusta

Dodaj komentarz