Automaty wydające- jaką formę korzystania z automatu wybrać?

Welding Ostrava

Automaty wydające to już podstawowe zaopatrzenie większych firm w Polsce, ale i nie tylko. Wraz z rozwojem przemysłu, zastosowanie automatów wydających staje się coraz bardziej popularne i ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie firmy bez tych urządzeń. Wiele firm które do tej pory nie korzystało z takich systemów, poważnie zastanawia się nad wprowadzeniem tych rozwiązań u siebie. Liczą na osiągniecie korzyści w postaci szeroko rozumianych oszczędności połączonych z odzyskaniem czasu i uporządkowaniem procesów wydawania produktów. Jest to jak najbardziej prawidłowy kierunek, którego wybór z dużą dozą prawdopodobieństwa pozwoli osiągnąć te cele. W niektórych przypadkach , początkowe błędy w wyborze wariantu obsługi, mogą sprawić jednak że stopień tych korzyści będzie mniejszy od założeń.

Dlatego ważne jest żeby po mieć po stronie dostawcy właściwego partnera, który nie tylko przedstawi to czym dysponuje, ale również jest wstanie dostosować swoją ofertę pod konkretne wymagania klienta. Potencjany dostawca powinien podpowiedzieć nie tylko rozwiązania na czas rozpoczęcia współpracy. Ale też przedstawić możliwości rozwoju systemu na przyszłość jako odpowiedź na zmieniające się potrzeby klienta.

Jaki automat wydający wybrać?

Otwartym pozostaje pytanie jaki wariant wybrać , system na własność czy też kompleksowa usługa z firmy zewnętrznej? Nie ma prostej odpowiedzi w tym temacie, jest to uzależnione od wielu aspektów związanych z funkcjonowaniem firmy.

W przypadku j firmy produkcyjnej , tworzącej stosunkowo proste , nieskomplikowane elementy, gdzie paleta wydawanych komponentów docelowo poprzez system automatowy była by niewielka, więcej zalet miałby tzw. outsourcing zewnętrzny. Jest kilka przyczyn ,które przeważają za taką formą, przede wszystkim:

– rzadkie zmiany rodzajowe asortymentu,

– nieskomplikowany procesy dystrybucyjne w firmie,

– niewielka ilość rodzajów komponentów wydawanych przez automaty.

W przypadku jednak firmy , w które już używamy wielu rodzajów narzędzi i ŚOI , koszty całościowe tych komponentów często decydują o opłacalności produkcji. Wtedy warto rozważyć zakup systemu automatowego na własność. Przede wszystkim chodzi tu o wykorzystanie pełnego potencjału systemu, do osiągnięcia maksymalnych korzyści związanych z wydawaniem produktów.

Tylko klient będący właścicielem systemu w pełni decyduje od kogo , kiedy i na jakich warunkach cenowych kupuje produkty. Umożliwia to wybór kilku dostawców produktów , mających stwarzających aktualnie najlepsze warunki handlowe dla klienta. To klient sam decyduje czy w jednym urządzeniu umieści narzędzia i art. Bhp razem, czy też zupełnie osobno. Argumentem „za” jest możliwość dokonywania zmian praktycznie od razu gdy wystąpi ich potrzeba, bez oglądania się na dostawcę systemu. Często dostawca systemu , który tylko sprzedał klientowi urządzenia , jest wstanie doradzić i wskazać propozycje rozwiązań mogących przynieść korzyści. Po mimo tego że nie sprzedaje mu produktów do automatu wydającego. W innym przypadku raczej mało prawdopodobne jest aby dostawca kompleksowego rozwiązania proponował coś co było by dla niego niekorzystne. Nawet jakby miało przynieś korzyści dla klienta.

Więcej informacji na: https://engomat.pl/

Dodaj komentarz