Ubranie ochronne Petrobłysk

Odblaskowe ochronne ubranie Hetman Petrobłysk – możliwość odpisu na PFRON

Opis

Kategoria ochronna: Kategoria II

Odzież ochronna przeznaczona jest do użytkowania na stanowiskach gdzie wymagana jest widoczność pracownika w każdych warunkach oświetlenia, zarówno w świetle dziennym, a także w ciemnościach przy oświetleniu przez reflektory pojazdu. Odzież chroni przed zapaleniem w wyniku krótkotrwałego kontaktu z płonieniem i promieniowaniem cieplnym oraz rozpryskami stopionego metalu. Ubranie przeznaczone jest także do prac w warunkach cieplnych oraz przy pracach spawalniczych. Chroni część ciała , które okrywa ubranie przed małymi kroplami roztopionego metalu podczas cięcia lub spawania, natomiast nie chroni przed dużymi odpryskami roztopionego metalu podczas operacji odlewniczych. Odzież ochronna odprowadza ładunki elektrostatyczne, dzięki czemu zapobiega przed samozapłonem.

Spełnia normy: PN-EN ISO 13688:2013-12, PN-EN ISO 11611:2015-11, PN-EN ISO 11612:2015-11 oraz PN-EN ISO 20471:2013-07,

Asortyment wzoru: bluza, spodnie ogrodniczki oraz  spodnie do pasa

Kolor: żółty fluo w połączeniu z CPN, nici żółte oraz wypustki z taśmy odblaskowej

Tkanina: kolor CPN  to bawełna 99 z domieszką Carbonu 1% o gramaturze 350g/m² oraz kolor żółty fluo to bawełna 79%, poliester 20 % oraz Carbon 1 %

Temperatura prania: 60 °C, niska kurczliwość

Szwy: dwuigłowe oraz ryglowane

Bluza wyposażona w zapięcie z przodu oraz dwie górne kieszenie i mankiety zapinane na napy kryte. Rygle w  miejscach narażonych na rozerwanie oraz nici trudnopalne to wyposażenie bluzy. Taśmy odblaskowe i piktogramy na ramieniu.

Spodnie ogrodniczki wyposażone w pięć kieszeni,  w tym jedna jest na zamek i calówka. Rygle w miejscach narażonych na rozerwanie, a także elastyczne szelki z doszytą gumą szelkową. Taśmy odblaskowe trudnopalnej oraz nici trudnopalne żółte fluo to zalety ogrodniczek roboczych.

Spodnie do pasa wyposażone w cztery kieszenie w tym jedna calówka, a także rygle w miejscach narażonych na rozerwanie. Nici trudnopalne fluo i taśmy odblaskowe, to atuty tego ubrania ochronnego.

 

Materiały dodatkowe

[+FILM] Hetman PETROBŁYSK – odzież spawalnicza dająca korzyści

 

 

Może spodoba się również…