Trendy automatyzacji – opinie ekspertów z branży

W najnowszym numerze Kaizen ukazał się artykuł “Narzędzia z automatu” w którym jako jedni z ekspertów analizowaliśmy jakie są trendy oraz potrzeby firm w zakresie automatyzacji. Poniżej namiastka wartościowego artykułu.

Jak wyglądał vending kiedyś?
Jak wypowiada się Pan Marcin Czekała “Początkowo dystrybutory służyły do zarządzania gospodarką narzędziową, potem znalazły zastosowanie w innych branżach, głównie do dystrybucji artykułów BHP, ale również innego asortymentu”. 

Z roku na rok popularność automatów wzrasta, jak to wygląda w firmach?
Paweł Franas – specjalista do spraw automatyzacji gospodarki narzędziowej przyznaje:
” Firmy bardzo często znają zasadę działania i korzyści jakie niosą automaty vendingowe, ale nie wiedzą, na co zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniego rozwiązania”

Jednak to co najważniejsze, to zwrócenie uwagi na to jakie zalety ma takie rozwiązanie i jakie korzyści przyniesie firmie. 
“Podstawowe argumenty to samoobsługa, dostępność 24 godziny na dobę i kontrola nad ruchem artykułów i na końcu optymalizacja wydatków” wypowiada się Pan Marcin Czekała.
Warto zwrócić również uwagę na dostępność artykułów w systemie wielozmianowym, która ma ogromny wpływ na proces produkcji.

Chcesz mieć dostęp do całego artykułu?
Plik do pobrania »

Jeżeli i Ciebie interesuje ta tematyka i widzisz potencjał w swojej firmie na zautomatyzowanie pewnych procesów, bądź potrzebujesz porady w tej dziedziny skontaktuj się z naszym specjalistą:
tel. +48 17 283 79 96, mail: kontakt@eng.pl lub umów spotkanie. 

Dodaj komentarz