Rozmowa z ekspertem – rozwiązanie dostosowane do potrzeb klienta

3 kluczowe elementy do skonstruowania rozwiązania dostosowanego do potrzeb Klienta

Czy wkraczający przemysł 4.0. otwiera przed firmami nowe możliwości?
Czy automatyzacja w procesie gospodarki narzędziowej i ŚOI jest już rozwiązaniem powszechnie stosowanym, czy dla wielu jeszcze nowością?

Przemysł 4.0 przede wszystkim ma na celu integracje inteligentnych maszyn oraz systemów jak również wprowadzenie zmian w procesach produkcyjnych, magazynowych które znacznie zwiększą wydajność. Przemysł 4.0 dotyczy nie tylko technologii, ale też nowych sposobów pracy i roli ludzi w przemyśle.Coraz więcej firm faktycznie zdaje sobie sprawę z tego że sam proces automatyzacji po pierwsze jest nieuchronny bo przemysł w tym kierunku idzie, a po drugie zdają sobie sprawę, że niesie to za sobą szereg korzyści dla nich, dlatego tak – otwiera nowe możliwości przed markami. Firmy bardzo często znają zasadę działania i korzyści jakie niosą automaty vendingowe ale nie wiedzą na co zwracać uwagę przy doborze odpowiedniego rozwiązania. W artykule na naszym blogu ‘Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego rozwiązania?’ dokładnie wskazuję które elementy są kluczowe przy dokonywaniu decyzji.

Jakie są największe zalety stosowania automatów vendingowych w przemyśle? 

Zalet jakie wynikają ze stosowania automatów vendingowych jest bardzo dużo. Jedną z ważniejszych jest mniejsze zużycie artykułów wydawanych przez automaty. Jednak w każdej firmie wygląda to nieco inaczej. Projektujemy rozwiązania skrojone pod potrzeby klienta, dlatego konkretne zalety dla poszczególnych firm będą wyglądać nieco inaczej. Znaczącą rolę mają: rejestracja pobrań artykułów, możliwość kontrolowanego wydawania wkładów 24/7 czy oszczędność i kontrola wydatków.

Jaki wpływ mają warunki w jakich automat zostanie umieszczony?

Na pewno należy zwrócić uwagę czy automat jest przystosowany do pracy w warunkach produkcyjnych. Nie ma to większego znaczenia np. w przypadku automatów na napoje które najczęściej stoją w czystych pomieszczeniach. Natomiast w przypadku automatów na narzędzia lub środki ochrony indywidualnej ważne jest aby można było je ustawić jak najbliżej stanowisk pracy gdzie warunki mogą być różne. Niczym nadzwyczajnym w halach produkcyjnych nie jest wysokie zapylenie czy drgania wywołane przez np. prasy hydrauliczne.
Biorąc pod uwagę solidność należy zwrócić uwagę na materiały z jakich są wykonane elementy konstrukcyjne. Konstrukcje wykonane z grubej blachy (obudowa, bęben w przypadku automatów obrotowych) zapewnią lepszą trwałość i odporność na ewentualne próby wandalizmu.

Odpowiadał:

Paweł Franas

Specjalista do spraw automatyzacji gospodarki narzędziowej
Eden Net Group

Dodaj komentarz