Wybierając półmaski antysmogowe chronisz swoje zdrowie

Trwająca jesień i zbliżająca się zima to okres dużych wyzwań nie tylko dla środowiska ale również dla naszego zdrowia. Czas w którym wszystkie gospodarstwa i firmy rozpoczynają okres grzewczy, to czas powracającego co roku problemu smogu. Nasze drogi oddechowe, dobre samopoczucie i płuca narażone są w szczególności na zagrożenia czekające w powietrzu każdego dnia. Jak możemy zauważyć z badań przeprowadzanych przez Instytut Ochrony Środowiska jakość powietrza z tygodnia na tydzień niestety pogarsza się.

Co znajduje się w powietrzu?

To co w powietrzu najgroźniejsze jak wskazują naukowcy to kilka rodzajów pyłów różniących się wielkością.

– PM10 – cząsteczki mają średnicę nie większą niż 10 mikronów, nie jesteśmy w stanie zobaczyć ich gołym okiem, potrafią mocno podrażnić drogi oddechowe.
– PM2,5 – dużo bardziej niebezpieczne. W swoim składzie mogą zawierać metale ciężkie i toksyczne substancje, które nie są filtrowane przez nasze nozdrza ze względu na mikroskopijną wielkość.
Dodatkowo masa innych pyłów pochodzących ze spalin czy lotnych związków organicznych np. SO2, Nox czy NO2.

Jakie konsekwencje niesie za sobą długotrwałe wdychanie powietrza toksycznego?

Długotrwałe wdychanie toksycznego powietrza zwiększa ryzyko wielu chorób w tym:
– chorób układu oddechowego (astma, alergia, kaszel, katar, choroby płuc)
– chorób układu krążenia (miażdżycy, niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego)
– inne jak: problemy z pamięcią, zwiększenie zachowań depresyjnych, dolegliwości układu nerwowego.

Aby w tym okresie chronić nasze drogi oddechowe należy stosować odpowiednie elementy zabezpieczające jak półmaski. Wato pamiętać o ich zakładaniu na co dzień w czasie gdy poziom niebezpiecznych substancji w powietrzu drastycznie wzrasta.
Jest to temat szczególnie ważny również dla osób pracujących na zewnątrz –  służb porządkowych, czy dla osób zatrudnionych w transporcie.

Jaką ochronę należy stosować?

półmaski antysmogowe

HIGIENICZNA PÓŁMASKA ANTYSMOGOWA – SZARA 2V

✔ Kompaktowy, anatomiczny kształt, przyjemny w dotyku i delikatny materiał.

✔ Półmaska pokryta jest specjalną warstwą włókniny osłonowej, przez co wydłuża się jej żywotność.

✔ Dzięki umieszczeniu dwóch zaworów na boku półmaski można ją w przerwie wykonywanych czynności złożyć i schować do kieszeni nie uszkadzając jej.

✔ Nowatorska konstrukcja półmaski i wyposażenie jej w dwa zawory wydechowe zapewniają chłodniejsze powietrze pod czaszą podnosząc w znacznym stopniu komfort jej użytkowania. Półmaski skuteczne są przy pyłach PM10, PM2,5, jak i submikronowych. Co sprawia, że przedostanie się substancji szkodliwych jest uniemożliwione i chroni nasze zdrowie.

Jeżeli potrzebujesz porady w tym zakresie skontaktuj się z nami. Zdrowie Twoje i Twoich pracowników wpływa na jakość wykonywanej pracy i wielu innych czynników.

Dodaj komentarz