Podeszwa HRO – poznaj jej zalety

Podeszwy HRO

Często buty dobieramy na podstawie ich rodzaju: półbut, sandał, trzewik. Ale, aby but zapewniał bezpieczeństwo i stabilność oraz właściwą wytrzymałość, potrzebna jest do tego odpowiednia podeszwa. Co to znaczy odpowiednia? Mam na myśli dobór obuwia do powierzchni, po której „będą chodzić”. Zastosowanie podeszwy z poliuretanem decyduje o lekkości oraz odporności na substancje, tj. oleje i benzyny, ale nie we wszystkich warunkach sam poliuretan się sprawdzi.

Czym się wyróżniają te podeszwy?

W przypadku mocno chropowatych, ostrych czy gorących powierzchni sam poliuretan, nawet utwardzany, nie wystarcza. Żeby wpłynąć na wytrzymałość i bezpieczeństwo w takich warunkach warto jest zastosować obuwie o wzmocnionych podeszwach. Takimi podeszwami będą tzw. podeszwa HRO – czyli mieszanka nitrylu i gumy. Dzięki swym właściwościom daje nam gwarancję odpowiedniej twardości i wpływa bezpośrednio na wytrzymałość. No tak, ktoś powie, że z racji twardości (większej gęstości) but będzie cięższy, co negatywnie wpłynie na komfort pracy. Zapewne. Pamiętajmy jednak, że rynek jest tak duży i różnorodny, dzięki czemu daje dostęp do różnych standardów.

Chcielibyśmy Państwu zaproponować buty do cięższych warunków pracy z podeszwami HRO, które wykonano w technologii łączonej. Część ścieralna została wykonana z wysokiej jakości nitrylu, który jest połączony metodą ciśnieniową z wewnętrzną częścią podeszwy. Dzięki zastosowanej technologii, uzyskujemy podeszwę lekką, elastyczną, a przy tym bardzo wytrzymałą i bezpieczną. Czynnikiem dodatkowym, który wpływa na ową wytrzymałość, i który jest zastosowany w proponowanych butach jest bez-klejowe połączenie podeszwy z cholewką. Jest to metoda bezpośredniego wtrysku oraz zszycia cholewki z podeszwą od części wewnętrznej.

Pamiętajmy, że dobierając odpowiednie obuwie wpływamy nie tylko na komfort i bezpieczeństwo, ale także na ekonomię. Nie będziemy musieli tak często wymieniać butów ze względu ich zniszczenia. Istotnie jest również to, że osoby, które muszą się zajmować częstą wymianą odzyskają czas. Takie rozwiązanie proponuje Robusta, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o tych butach ochronnych.

Dodaj komentarz