Patenty i technologie w butach Robusta

METAPROTECTOR®

Jest to system ochrony obszaru wierzchniej części stopy, który ma za zadanie
w znacznym stopniu zmniejszyć, a w wielu wypadkach zapobiec urazom stopy,
które występowały przy upadku przedmiotu na wierzchnią część stopy znajdującą
się przed podnoskiem.

 

 

 

 


A.D.E. SYSTEM®

System różnego przeznaczenia, który bazuje na dwóch istotnych rozwiązaniach. Jednym z nich jest wielozadaniowość, system daje się przystosować do każdego modelu Robusta. Z drugiej strony został
on wykonany z połączenia gumy nitrylowej wraz z spienionym poliuretanem. W systemie tym jako bazę wykorzystano nitryl, dzięki temu uzyskano materiał posiadający wszystkie właściwości gumy nitrylowej (modyfikowanej chemicznie) w połączeniu z lekkością i wytrzymałością poliuretanu.


NON SLIP SYSTEM

System w podeszwie buta który minimalizuje ryzyko poślizgu. Technologia ta sprawia że but styka się maksymalnie dużą powierzchnią z podłożem. Dodatkowo specjalny wzór żłobień w podeszwie ułatwia odprowadzanie wody i innych płynów spod podeszwy co również zwiększa stabilność buta.


NON BENDING SYSTEM

Jest to system zapobiegający skręcaniu się stopy w kostce. Skręcenie stopy jest dosyć często występującym problemem szczególnie w miejscach gdzie pracownik musi chodzić po nierównym i wyboistym terenie. Skręcenie jest dosyć bolesnym urazem i może prowadzić do długotrwałej kontuzji. Non Bending System w butach Robusta zapobiega tego typu urazom chroniąc kostki przed skręceniem.


SAE. SHOCK ABSORBENT EFFECT

System w tylnej części podeszwy tłumiący drgania oraz zwiększający komfort chodzenia. Dodatkowo system ten przyczynia się do mniejszej wagi buta.

sae

Dodaj komentarz