Okulary dla pracowników w sektorze transportowym

Sektor transportu to jeden z najważniejszych sektorów w gospodarce, od którego zależy prawie każda dziedzina życia. Nie znajdziemy praktycznie żadnej dziedziny przemysłu, która mogła by się odbyć bez szeroko rozumianego transportu.

W związku z tym pracownicy tego sektora powinni przeczytać ten artykuł, bo właśnie w nim będzie chodzić nam o kierowców, którzy muszą być chronieni tak jak każdy inny pracownik wykonujący pracę.

Odmienna jednak jest charakterystyka tej branży w odróżnieniu od bardziej standardowych branż z uwagi na zmienność warunków i ich nieprzewidywalność. Ważna jest też równowaga pomiędzy bezpieczeństwem a komfortem.

W przypadku okularów ochronnych temat jest nieco skomplikowany. Generalnie kierowcy podczas wykonywania swojej podstawowej czynności czyli poruszania się pojazdem, nie potrzebują okularów chroniących przed odpryskami. W takim wypadku podczas jazdy możemy proponować okulary pod kątem zwiększenia komfortu a przez to również bezpieczeństwa pracy. Będzie tu chodzić o rodzaje szybek, które będą stanowić ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Przykładowym rozwiązaniem jest model Univet 557 w brązowych szybkach. Zabezpieczy on pracownika nie tylko przed promieniowaniem słonecznych ale również ma wysoki poziom ochrony UV (UV400).

Co jednak w przypadku gdy kierowca realizuje zlecenie w różnych rodzajach zakładów pracy, które maja swoje przepisy dotyczące bezpieczeństwa pracy? Rozwiązanie tutaj musi być jak najbardziej wszechstronne i raczej wchodzą w grę szkła przeźroczyste zapewniające największą przejrzystość widzenia. Przykładem niech będzie model Univet 5×8 który oprócz atrakcyjnego wyglądy ma UV 400 , podwyższoną odporność na zarysowania K i zaparowanie N. Komfort podnoszą regulowane ramki.

Opisane wyżej sytuacje powodują że kierowca powinien mieć przynajmniej dwa rodzaje okularów ochronnych, co w praktyce może okazać się nieco kłopotliwe. Są na szczęście sposoby połączenia obu cech okularów ochronnych aby można było stosować jeden produkt. Najprostszym wydaje się być możliwość wymiany szkieł w ramach jednego modelu np. w okularach Univet 5×1 . Nie jest to jednak rozwiązanie idealne dla każdego, z uwagi na konieczność wykonania dodatkowej czynności czyli wymiany szybek. Aby uniknąć konieczności wymiany szybek, można zaproponować innowacyjny produkt , który jest jednocześnie będzie chronił przed uderzeniami, słońcem i będzie mógł być używany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Są to okulary z powłoką fotochromową Univet 5×9.01.02.F0 w wersji SPORT. Dzięki zastosowaniu tej powłoki soczewki dostosowują się do otoczenia zapewniając optymalny poziom ochrony.

Jak możemy zauważyć, jest wiele sposobów zabezpieczenia kierowcy w sektorze okularów ochronnych. Wybór zawsze powinien być dokonany w oparciu o najczęściej występujące warunki pracy i preferencje użytkownika.

Jeżeli pojawiły się jakiekolwiek pytania podczas czytania artykułu zapraszamy do kontaktu z autorem tekstu naszym doradcą Piotrem.

Dodaj komentarz