Ochrona dłoni przed stłuczeniami, przecięciami, uderzeniami

 

Istotną podstawą zabezpieczenia jak i ochrony dłoni jest dobranie odpowiednich i profesjonalnych rękawic w zależności od specyfiki wykonywanej pracy. Przy prawidłowym doborze rękawic istotne jest by odpowiednio dobrać rozmiar oraz odpowiedni typ.

Wiele czynności wykonywanych przez nas naraża nasze dłonie na szereg różnego rodzaju urazów, między innymi stłuczenia, przecięcia, uderzenia.

Odpowiednim zabezpieczeniem dłoni w tego typu warunkach pracy jest rękawica MAFEPE model CHOQE.

choqe5

RĘKAWICE KATEGORIA II

Rękawice z dzianiny nalane – spieniony nitryl. Rękawice posiadają ochronę przeciwko przecięciom na poziomie 5. Wzmocnienie kewlarowe pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym. Zewnętrzna część dłoni i palców pokryta jest paskami PCV – które dodatkowo amortyzują wstrząsy.

Kewlarowe wzmocnienie między kciukiem a palcem wskazującym.

choqe2e

Rękawice wyróżniają się wśród innych produktów oferowanych na rynku dzięki zastosowaniu wszytej wstawki wzmacniającej w części „V”, tj. pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym. W dodatkowych badaniach, którym poddano tę część produktu, osiągnięto WYSOKIE POZIOMY zgodności z normą EN 388, uzyskując stopień ochrony 4, 5, 4, 4 (miejsce i powierzchnia uszkodzenia 95% wszystkich rękawic przemysłowych o dowolnym zastosowaniu).

 

Rękawice te mają szereg zastosowań w pracy jak i poza nią. Idealnie sprawdzają się do jazdy na quadach oraz rowerze.

Dodaj komentarz