Obuwie ochronne na jesień

obuwie ochronne

Jesień zbliża się wielkimi krokami, choć jeszcze promienie słońca w dzień dają ciepło, to nieszczęsne poranki przyprawiają nas o dreszcze. Pracując na zewnątrz, musimy zadbać o odpowiednie buty ochronne do pracy, którymi będą trzewiki robocze.

Przede wszystkim wodoodporne

Nie mogą być to buty,które po przejściu po porannej rosie przemokną nam i cały dzień narazimy stopy na wilgoć. Możemy doprowadzić się tym do grzybicy a także innych schorzeń nóg. Nie mogą to być też buty z siateczki ani z niską cholewką, która nie będzie stabilizować stopy podczas poślizgnięć się na mokrej nawierzchni lub kałuży. Warto więc wybierać obuwie, które ma oznaczenie WR oraz WRU, ponieważ oznacza to, że są one wodoodporne i nie przemakają. Jednym z takich butów roboczych są trzewiki ochronne Be-Strong TOP.

Ciepłe i miłe trzewiki ochronne

Kolejną ważną zaletą trzewików na jesień jest to, że są odporne na niskie temperatury, które oznaczone są CI. Jest to izolacja od zimna do nawet -17°C, dzięki czemu w naszych butach temperatura nie spada poniżej 13°C. Nasze stopy nie przemarzną i nie mamy powodów by się niepotrzebnie przeziębić. Przykładem takiego obuwia są Camel TOP, które z pewnością przypadną do gustu drwalowi czy inżynierowi na budowie.

Wysoka cholewka w obuwiu ochronnym

Warto jeszcze zwrócić uwagę wyższą cholewkę w obuwiu ochronnych, która dodatkowo chroni kostkę w czasie nieodpowiedniego manewru stopy. A także ma specjalnie rzeźbioną podeszwę, która jest odporna na oleje i kwasy oraz umożliwia chodzenie po śliskich nawierzchniach. Jest to oznaczenie FO, które posiadają buty RAFTING TOP. Sprawdzą się nie tylko na budowie, ale także przy innych pracach na zewnątrz.

Antypoślizgowość i stabilność stopy

Jeszcze jeden model godny uwagi to buty robocze BE-Powerful TOP, które są wodoodporne, a także odporne na kwasy i oleje, a więc będą idealnym rozwiązaniem na jesień w zmiennych warunkach pogodowych. Są lekkie, a także wolne od metalu, do prac na zewnątrz oraz pod dachem.

Podsumowując, warto zainwestować w dobre obuwie ochronne, które nie tylko posłuży nam jesienią, ale także i zimą. Te modele butów posiadają specjalne wkładki dzięki czemu nawet w cieplejsze dni noga się nie będzie pocić. Sucha stopa przez wiele godzin to uniknięcie przeziębień oraz poważniejszych zachorowań. Przecież nic nie ma większej wartości jak ludzkie zdrowie.

Trzewiki ochronne

Dodaj komentarz