Dzień budowlańca 2020

Dzień budowlańca 2020

W Polsce w branży budowlanej pracuje prawie 6% osób, a to jest 1,2 min zatrudnionych w gospodarce. Na obecną chwilę mamy w kraju ok. 400 tys. firm budowlanych, w tym ponad 90% są to firmy zatrudniające powyżej 9 osób. Jest to bardzo rozwinięta branża, która ciągle potrzebuje rąk do pracy. Dlatego też ustanowiono Dzień Budowlańca, by uczcić klasę robotniczą.

Kiedy obchodzimy Święto Budowlańca ?

Z tej okazji corocznie 25 września obchodzony jest Dzień Budowlańca. Z pewnością wiele osób pamięta, że w czasach PRL-u świętowano w ostatnią niedzielę września. To szczególny dzień podkreślający ważność polskiego budownictwa a także refleksja nad rozwojem tej gałęzi gospodarki. Często w tym dniu kierownicy budowy nadzorują pracowników, czasem nawet sprawdza się trzeźwość na placach budowy. A to wszystko po to by po fajrancie bezpiecznie celebrować ten dzień. Niektóre przedsiębiorstwa organizują przyjęcia z tej okazji, by podkreślić ważność tego święta.

Ustanowienie Święta Dnia Budowlanych

Na mocy ustawy z dnia 4 października 2013 roku dziewięć organizacji branżowych wraz z ministrem ustanowili święto na 25 września. Pomysłodawcą tej uroczystości był Polski Związek Pracodawców Budownictwa. 15 grudnia 2000 roku na mocy ustawy o samorządach Zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa a także urbanistów została powołana Izba Inżynierów Budownictwa. Instytucja ta powstała po to by nadawać uprawnienia budowlane oraz występować z incjatywą w celu tworzenia warunków rozwoju budownictwa. Powstała również po to by zgłaszać do właściwych organów państwowych o przyznawanie nagród i odznaczeń dla najlepszych firm.

Czym charakteryzuje się branża budowlana

Budownictwo to dziedzina działalności znana od wieków, która charakteryzuje się wznoszeniem obiektów budowlanych, a jej podstawą jest wiedza teoretyczna na temat inżynierii. Tak więc to nie tylko pracownik budowy, są to też architekci, geodeci, elektrycy, a nawet mechanicy. Są to wszyscy, którzy pracują nad nowo powstałymi budynkami lub modernizacją już istniejących.

BHP- dbajmy o budowlańców

Praca na budowie wiąże się z ryzykiem, a niekiedy ze szczególnym zagrożeniem, dlatego wprowadzono szczególne zasady dotyczące bhp. Według ustawy w sprawie bhp nałożono na uczestników procesu budowlanego obowiązki. Odnoszą się one do stosowania środków ochrony zbiorowej i indywidualnej. Na szczęście dziś odzież ochronna dla branży budowlanej jest dostosowana nawet dla najbardziej wymagających fachowców. Dlatego my zajmujemy się profesjonalnym zaopatrzeniem takich ekip budowlanych. Dostarczamy im najlepsze obuwie, a także odzież ochronną i inne środki ochrony indywidualnej dostępnej na naszej stronie https://eng.pl/produkty/

Dzień budowlańca 2020
https://engpro.com.pl/kategoria-produktu/produkty-dla/pracownika-budowlanego/

Z okazji Dnia Budowlańca wszystkim pracującym w tej branży życzymy dużo zdrowia, wytrwałości, siły a także bezpiecznej pracy.

Dodaj komentarz