facebook-track

KIEDY TEMPERATURA ZACZYNA ROSNĄĆ

PROPOZYCJE
BUTÓW OCHRONNYCH
W KLASIE ESD

Warunki pracy na hali


Praca na hali kojarzy się z reguły ze stałymi warunkami termicznymi w większości nowocześniejszych zakładów pracy. Jednak nie zawsze tak wygląda sytuacja. Bliskość maszyn, kotłów, rur, duże przeszklone pomieszczenia, niewystarczająca moc klimatyzacji bądź jej brak, determinuje właściwości jakie powinny mieć właściwie dobrane buty ochronne.

Brak zagrożeń w postaci zmiennych warunków pogodowych, narażenie na gorąco, praca związana z dużą mobilnością powoduje, że pod kątem komfortu pracy popularne są sandały ochronne. Tam gdzie jednak ich dopuszczenie jest nie możliwe, wybierane są półbuty ochronne o lekkiej wadze i maksymalnej przewiewności.

Najważniejsze cechy obuwia do pracy na hali produkcyjnej

 

Właściwie dobrane buty robocze, ochronne powinny uwzględniać występującą na hali produkcyjnej, bądź magazynowej koncentrację różnego rodzaju maszyn, stref zagrożenia wybuchem oraz bliskość składowanych różnorodnych materiałów. 

Stąd aby zapewnić możliwość nieograniczonego poruszania się po zakładzie takie obuwie powinno być w standardzie ESD.

Dzięki butom ESD zapobiega się elektrycznemu naładowaniu osoby noszącej obuwie.

Propozycje modeli obuwia spełniające kryteria do pracy na hali

 

To właśnie z myślą o takich warunkach powstały dwa modele obuwia ochronnego, sandały ochronne marki BASE, model Aerobic oraz półbuty ochronne model Hebe marki MENDI

Sandały BASE model Aerobic S1P ESD

 

W przypadku sandałów ochronnych, model BASE Aerobic mamy do czynienia z klasą ochrony S1P ESD. Zastosowany materiał to naturalna skóra. Zapięcie to rzep w formie poprzecznego zygzaka. Uwagę zwraca jakość wykonania poszczególnych elementów. Otwarta konstrukcja tego sandała wraz z innowacyjną wkładką Dry’n Air RECORD ESD® wspomaga utrzymywanie optymalnej temperatury stóp. Umożliwia to komfortową pracę w nawet w najgorętsze dni i to zarówno w warunkach zwiększonej mobilności jak i pracy typowo stojącej.

Sandały ochronne

 

Jednak są miejsca w zakładzie gdzie nie zawsze jest dopuszczona możliwość pracy w sandałach ochronnych. Może to być różnych przyczyn ale przede wszystkim chodzi o ryzyko związane z dostaniem się obcych elementów do buta. Wtedy stosowane powinny być półbuty ochronne. Oczywiście dalej jednak mówimy o pracy na hali i mamy do czynienia z tymi samymi wymogami.

 

Półbuty MENDI model Hebe S1P ESD

 

Dedykowane do tego typu prac są półbuty ochronne MENDI model Hebe w klasie ochrony S1P ESD. Posiadają najistotniejsze cechy, dzięki którym praca na hali będzie komfortowa i bezpieczna. Są w standardzie ESD. Wierzch wykonany jest z umożliwiającej bezproblemową wymianę powietrza tkaniny. Lekkość konstrukcji umożliwia komfortową pracę zarówno kiedy wymaga ona pokonywania dużych odległości, jak i w przypadku stojącego charakteru pracy.

PÓŁBUTY ochronne

Dzięki tym obu propozycjOM, praca na hali będzie mogła być zarówno bezpieczna jak i komfortowa, niezależnie od pory roku.