Dwa niezawodne modele obuwia do pracy na hali

Jakie buty wybrać do pracy na hali? Na co zwrócić uwagę? O tym w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy.

Ważnym ogniwem w realizacji zadań firmy są pracownicy odpowiedzialni za organizację procesów produkcji i realizację zadań, czyli kierownicy, mistrzowie i brygadziści. Zazwyczaj pracownicy na tych stanowiskach są w ruchu i często przemieszczają się po zakładzie i pomiędzy halami. W związku z tym zużywają buty ochronne w przyspieszonym tempie. Przy tak intensywnym użytkowaniu najmniejszy nawet mankament jest bardzo szybko wykrywany i może przeszkadzać we właściwym wykonywaniu obowiązków. Dlatego przed zakupem obuwia ochronnego dla tych pracowników warto wziąć pod uwagę kilka istotnych cech dotyczących butów:

  • wygoda
  • wytrzymałość
  • wrażliwość na wilgoć
  • odprowadzanie potu
  • nieprzyjemny zapach

Odpowiedzią na opisane wymagania są półbuty włoskiej firmy Base o nazwie Rafting i Diving.

buty dla kierownika


Niezaprzeczalnym atutem obu modeli jest woskowana skóra, z której wykonano wierzchy butów. W modelu Rafting ma kolor brązowy, w modelu Diving jest koloru czarnego. Dzięki niej buty są praktycznie niewrażliwe na wilgoć. Wszyty skórzany język chroni przed dostaniem się do środka, przez sznurówki, pyłów i wilgoci. Oczywiście przy długotrwałym kontakcie z wodą (powyżej 60 min) przemokną, posiadają klasę S3, wierzch obuwia hydrofobowy, bez właściwości WR oznaczającej odporność na wodę. Dodatkowo Rafting ma wszyty na czubku i pięcie materiał zabezpieczający skórę przed obtarciem. Obydwa półbuty posiadają miękko wyściełany zapiętek zwiększający komfort użytkowania i zapobiegający uciskowi i zapaleniu ścięgna achillesa. Podszewka użyta w obydwu modelach to wysokiej klasy materiał 3D High-Tech gwarantujący bardzo dobra oddychalność i trwałą ochronę antybakteryjną. W konsekwencji w znacząco ograniczono namnażanie bakterii powodujących nieprzyjemny zapach. Oddychalność poprawia także specjalnie zaprojektowana anatomiczna wkładka z zastrzeżonym systemem Dry’n Air. System ten to wyjątkowy układ otworów i kanalików, w który wyposażono wkładkę, aby zagwarantować dobrą cyrkulację powietrza. W wyniku tych działań uzyskano buty, które na koniec dnia dają suchą, znacznie mniej zmęczoną stopę.

Na wygodę i wytrzymałość butów wpływa także materiał i sposób wykonania podeszwy, podnoska i wkładki antyprzebiciowej. Niemetalowa, zapobiegająca przebiciu, wkładka i specjalnie zaprojektowany podnosek, tzw. SlimCap wykorzystane w jednych i drugich butach podnoszą komfort i zmniejszają wagę butów. Wkładka jest bardzo elastyczna, przez co ułatwia zginanie podeszwy, a podnosek, dzięki mniejszej grubości ścianek daje więcej miejsca na palce, co jest jedną z ważniejszych cech pracowników z tzw. szerokimi stopami. Zarówno w modelu Rafting jak i Diving podeszwę wyprodukowano przy użyciu, zastrzeżonej przez firmę Base, technologii TPU Skin i technologii AirTech. Pierwsza pozwala na zmniejszenie grubości zewnętrznej części podeszwy, czyli jej najtwardszej i najcięższej części, do rozmiaru 0,2 mm. Druga umożliwia zwiększenie grubości środkowej części podeszwy, czyli jej najlżejszej i najbardziej miękkiej części. Połączenie tych technologii daje nam wyjątkowo elastyczną i pochłaniającą wstrząsy podeszwę odczuwalnie redukującą zmęczenie stóp.

Jak wspomniałem na początku półbuty Rafting i Diving przeznaczone są dla pracowników przemieszczających się po terenie zakładu. Oprócz wymienionych wcześniej mogą to być także pracownicy logistyki, mechanicy, pracownicy utrzymania ruchu itp.

Przy takim sposobie pracy wybrane buty mogą ułatwić lub utrudnić wykonywanie obowiązków, a poza tym wpłynąć na stan i prawidłowe funkcjonowanie układu kostno-stawowego.

Artykuł przygotował dla Państwa Grzegorz Skalski.
W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz