Buty do chłodni – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Pracownicy na magazynach chłodniczych często mają problem z odpowiednio dobranymi butami roboczymi. Temperatury na chłodniach oscylują między +5°C a -30 °C. Do tego dochodzi jeszcze przebywanie pracowników w temperaturach otoczenia , a przecież rzadko się zdarza, żeby pracownicy posiadali dwie pary butów. Związane jest to z ergonomią czasu pracy i oszczędnościami w firmie. Przebieranie butów zajmuje zbyt dużo czasu, a także wymaga dodatkowych miejsca i szafek na ich przechowywanie.

Na co zwrócić uwagą przy wyborze obuwia ochronnego do chłodni?

Po pierwsze: na warunki pracy, jaka jest najniższa oraz najwyższa temperatura. Czy wykonujemy więcej pracy siedzącej czy jednak pokonujemy kilometry? A przede wszystkim długość przebywania w strefach zimnych.

Na rynku jest kilka rozwiązań. Jednym z nich są buty ocieplane z tak zwanym kożuszkiem, misie. Jednak zauważono ze częstym elementem zużycia jest wytarta ocieplina, która szybko się zużywa.

Wychodząc naprzeciw potrzebom pracownikom wprowadzono obuwie z podszewką z materiału 3D hi-tech, ponieważ chroni stopy do – 10°C. Podeszwa gwarantuje najlepszą oddychalność, a także trwałą ochronę antybakteryjną. Zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu oraz podszewka Primaloft ® z oddychającego tworzywa technicznego, które łączy izolację termiczną, ciepło oraz komfort dedykowany dla temperatury powyżej – 15°C.

Izolacja PrimaLoft oraz tkanina performance zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić ciepło oraz komfort, umożliwiając tworzenie podwyższonych stylów, a jednocześnie oferując wysoki poziom wydajności technicznej.

Podszewki tego typu nie ugniatają się a także nie wycierają tak szybko, dzięki czemu zachowują swoje parametry. Ktoś czasem wspomniał że miś jest cieplejszy niż podszewki techniczne. Jest to wynik złego dobrania rozwiązania do warunków , a czasami wręcz zły dobór rozmiaru buta.

Dobre skarpety do obuwia dla branży spożywczej

Dlatego ważne jest zastosowanie skarpet odpowiednio zaprojektowanych z myślą o ludziach pracujących stale w ruchu, narażonych na nadmierną potliwość stóp oraz otarcia i urazy mechaniczne. Przez co można wyeliminować wszelkie niedogodności oraz nie narażać stopy na odmrożenia. Skarpety zrobiono z trójwarstwowej profilowanej dzianiny frotte, która chroni wrażliwe części stopy. Dodatkowa cienka przewiewna dzianina nad stopą, płaskim i nieuwierającym szwem nad palcami oraz z nowoczesnych włókien LYCRA® w całej cholewce to komfort dla nóg. Zastosowanie opaski elastycznej na śródstopiu ,która zapobiega przesuwaniu się skarpetki nawet podczas gwałtownych ruchów. Skarpetki mają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne a także antyzapachowe, zapewniając maksymalną higienę użytkowania.

Zastosowanie jednego z rozwiązań pod kątem butów roboczych oraz skarpety dają gwarancję utrzymania stóp na odpowiednim poziomie wilgotności. Daje to gwarancję nie marznięcia stóp w niskich temperaturach oraz brak uczucia tzw pływania stopy w bucie w wyższych temperaturach.

Ważnym elementem buta jest podeszwa, która pomimo niskich temperatur zachowuje elastyczność. No i oczywiście lekkość butów.

Modele butów dla branży spożywczej

Przechodząc do modeli które można zaproponować na tego typu stanowiska pracy w branży spożywczej gdzie jest wymagany but biały ze względu na higieniczny wygląd.

– trzewik Robusta Kira – but do temperatury – 15°C

białe buty robocze
https://robusta.com.pl/produkt/kira-s2-ci-src/

– pełny but Robusta Iceberg – but do temperatury – 40°C

białe buty robocze
https://robusta.com.pl/produkt/iceberg-s2-ci-hro-src/

Jeżeli są dopuszczane buty w innym kolorze niż biały to tu na pewno jest większy wachlarz propozycji.

Trzewiki ochronne Robusta Reno – but do temperatury – 40°C

trzewiki ochronne
https://robusta.com.pl/produkt/reno-s2-ci-hro-src/

buty robocze Base By Dry Top – but do temperatury – 40°C

be-dry top

– trzewiki ochronne Base Izar Top – but do temperatury – 10°C, dedykowany dla osób prowadzących wózki podnosnikowe

obuwie ochronne

– półbuty ochronne Base Izar – but do temperatury – 10°C , dedykowany dla osób prowadzących wózki podnosnikowe

obuwie ochronne

Dodaj komentarz