Automat na narzędzia – jak działa? jakie ma możliwości?

Czym jest automat szufladowy? 

To dystrybutor, który umożliwia wydawanie produktów zgodnie z przewidzianym harmonogramem. Dystrybutor składa się z szuflad, zabezpieczonych specjalnym zamkiem. Ten rodzaj automatu dobrze sprawdza się przy wydawaniu produktów mniejszych gabarytowo (np. wiertła, pilniki).

Jakie funkcje ma? 

Dzięki innowacyjnej budowie automatu towary mogą być wielokrotnie wydawane i przyjmowane. Ma to szczególne znaczenie przy dystrybucji narzędzi kontrolno-pomiarowych.

Kto i jaki może mieć dostęp?

Oprogramowanie pozwala na dystrybucję stosując różne kryteria (jak wydział, stanowisko, użytkownik). Proces dostępu jest kontrolowany za pomocą zezwoleń, haseł i urządzeń dostępowych nadających każdemu użytkownikowi indywidualny profil stosowny do potrzeb jego stanowiska.

Czy uzupełnianie automatu może wykonać każdy?

Jak mówi jeden z naszych koordynatorów do spraw gospodarki narzędziowej Paweł Pytlak:
“Sam proces uzupełnienia został tak uproszczony, że można go skrócić do pięciu krótkich kroków, po krótkim szkoleniu każdy może uzupełniać automat”

Jak wygląda te pięć kroków?
1. Przyłożenie karty, identyfikacja użytkownika – logowanie
2. Wybór opcji uzupełnienie – oczywiście w zależności od uprawnień
3. Wybór rodzaju asortymentu i ilości, które mają być uzupełnione
4. Otwarcie szuflady i uzupełnienie wybranego asortymentu
5. Ręczne zamknięcie szuflady i/lub wylogowanie lub uzupełnienie o kolejne produkty

Poniżej wideo prezentujące ten proces

 

W jakich wariantach występują szuflady? 

Szuflady występują w wielu wariantach, różnią się one wielkością oraz ilością przegród. Dzięki takiemu rozwiązaniu automat może służyć do wydawania różnego rodzaju ochronników lub narzędzi małej i średniej wielkości. Rodzaj szuflad jest wybierany pod indywidualne preferencje klienta. Separatory i wkładki szuflad są wykonane z plastiku lub metalu. Długość każdego przedziału (mierzona w głąb szuflady) wynosi: 25 mm dla 12 przedziałów, 54 mm dla 6 przedziałów, 82 mm dla 4 przedziałów, 127 mm dla 3 przedziałów, 166 mm dla 2 przedziałów i 336 mm dla 1 przedziału. Automat wyróżnia się możliwością dostosowania wielkości szuflad po konkretne preferencje klienta. Do wyboru jest 11 rodzajów szuflad. Dodatkowo główny model możemy rozszerzyć o kolejne moduły.

Dla kogo automat?

Tak na prawdę dla każdej firmy, która chce zoptymalizować swoje procesy z zakresu gospodarki magazynowej narzędzi. Nasze rozwiązanie jest projektowane pod konkretne potrzeby klienta. Po analizie potrzeb i oczekiwań klienta, projektujemy automat, który spełnia wszystkie oczekiwania.

Poniżej galeria naszych automatów:

Potrzebują Państwo więcej informacji?
Zapraszamy do zapoznania się z kartą produktu automatu szufladowego lub o kontakt z jednym z naszych specjalistów: tel. +48 17 283 79 96, kontakt@eng.pl

Dodaj komentarz