robusta logo białe

Robusta® jest producentem bezpiecznego obuwia zawodowego. Obecnie posiadają dwie własne fabryki. Siedziba i główny zakład położony jest w Arnedo (Hiszpania), tutaj projektują, rozwijają i wykańczają wszystkie produkty. Fabryka pomocnicza znajduje się w Tanger (Marocco), gdzie wykonywane są wszystkie procesy wymagające ręcznej obróbki.

Założona w 2000 roku, Robusta od samego początku zajęła się produkcją bezpiecznego obuwia zawodowego. Z siedzibą w La Rioja – północnej Hiszpanii i stałemu rozwojowi, Robusta stała się krajowym i międzynarodowym producentem z ponad 300 wzorami w ich katalogu, specjalizując się w przemyśle, leśnictwie, sektorze spożywczym i żywieniowym oraz służbie zdrowia.

Ewolucja jest wynikiem niepowtarzalnej unii między klientami i filozofią Robusty, która opiera się na dbaniu oraz stałej obsłudze klienta, ścisłej produkcji i kontroli jakości, dostarczając rozwiązania dostosowane do zamówienia w celu spełniania wymagań i potrzeb klienta. Informacje zwrotne od klientów, po odpowiednim zestawieniu w całość, kształtują przyszłe rozwiązania zastosowane w obuwiu.

Cały proces technologiczny produkcji butów Robusta został zoptymalizowany w taki sposób aby maksymalnie chronić środowisko naturalne. Poprzez badania, oraz pozyskiwanie informacji środowiskowych, które mogą pojawić się w miejscu pracy, stworzyli strategię ekologicznego projektowania. Zwiększenie jakości produktu oraz wytrzymałości wpłynęło na wydłużenie okresu użytkowania produktów, co pozwoliło ograniczyć liczbę odpadów. Efektem końcowym jest uzyskanie produktu, który przez całe swoje „życie” ma minimalny wpływ na środowisko.