I-BIT

I-BIT

Seria:                   I4
Klasa ochrony:     S1P ESD SRC
Nr. katalogowy:    B1205
Rozmiary:             35-48

 

 

Opis

Podnosek wytrzymuje uderzenie do 200J
Właściwości antystatyczne
Amortyzacja w obszarze pięty
Podeszwa antyprzebiciowa
Podeszwa odporna na olej
Ochrona przed wyładowaniami elektrostatycznymi
BRAK JAKICHKOLWIEK METALOWYCH ELEMENTÓW
Szerokość noska 10,5cm - damska
Szerokość noska 11,5cm - męska

Sandały ochronne I-BIT marki BASE PROTECTION

Sandały ochronne, wykonane z wodoodpornej mikrofibry.

Sandały I-BIT, zapewniają pełen komfort pracy. Model posiada antypoślizgową (SRC) podeszwę. Palce są chronione kompozytowym podnoskiem, który został zabezpieczony dodatkowym nalaniem.

Podszewka 

sstop

Wkładka antyprzebiciowa 

fnf

Wyjmowana wkładka

dna

Podeszwa przeciwzmęczeniowa

dna

Podnosek

dna

Zastosowanie niemetalowej wkładki antyprzebiciowej (Fresh’n Flex) przyczynia się do redukcji wagi butów oraz zwiększenia komfortu podczas ich użytkowania. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu kompozytowego podnoska (SlimCap) model ten jest pozbawiony wszelkich elementów metalowych. Na uwagę zasługuje również podszewka (SmellStop), wykonana z nowoczesnej tkaniny, która skutecznie eliminuje rozwijanie się bakterii i grzybów, odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach. Wyjmowana wkładka (Dry’n Air Omnia ESD) została starannie zaprojektowana, aby umożliwić efektywną cyrkulację powietrza w bucie podczas jego użytkowania.

Dowiedz się więcej o patentach i technologiach.

AitTech + tpu-skin

Dzięki opatentowanej przez Base technologii „AirTech + Tpu-Skin®”, buty są wyposażone przede wszystkim w podeszwę zapobiegającą zmęczeniu z efektem amortyzacji. Ekskluzywna technologia umożliwia wyprodukowanie niezwykle kompaktowej, ale wytrzymałej podeszwy zewnętrznej. Ma tylko 0,2 mm grubości, ale jest wyjątkowo odporna na ścieranie i elastyczna. Co więcej ze względu na cienką podeszwę zewnętrzną można zastosować grubszą podeszwę środkową. Dodatkowo jest ona miękka, elastyczna i optymalnie rozkłada ciężar ciała na cały but. Obie podeszwy w połączeniu zapewniają większą elastyczność, efekt przeciwzmęczeniowy i lepszy efekt amortyzacji. Podeszwa jest również antystatyczna i odporna na oleje i benzynę.

Fresh'n Flex

Niemetalowa wkładka antyprzebiciowa. Dzięki zastosowaniu wkładek tekstylnych elastyczność jest o wiele lepsza od tradycyjnych wkładek stalowych, a także porównywalna z obuwiem bez wkładek antyprzebiciowych. Ponadto wkładka fresh’n flex ma nieco większą powierzchnię niż wkładki stalowe, dlatego skutecznie ochrania większy obszar stopy.

Dry,n Air OMNIA

Specjalistyczna wkładka do butów zaprojektowana tak, by zapewnić termoregulację w bucie. 

Technologia Dry'n Air  utrzymuje stopę suchą nawet po wielu godzinach noszenia i pracy.

a

 

Świeże powietrze dostaje się do podbicia przez wkładkę.

b

Podczas spaceru, ciśnienie pięty pcha powietrze do przodu, chwytając wilgotność.

c

Wilgotne i ciepłe powietrze jest popychane w górę, rozpraszanie ciepła.

d

Sekretem jest system zawsze wolnych kanałów i otworów w ergonomicznej wkładce.

 

SmellStop

SmellStop jest anty-zapachową podszewką, która zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach. Dzięki SmellStop stopa pozostaje zdrowa. Ponadto SmellStop zmniejsza ryzyko infekcji grzybiczych, które są spowodowane bakteryjnym rozkładem potu. Ta innowacyjna technologia sprawia, że Twoje buty stają się zdrowsze i bezpieczniejsze, dzięki czemu Twoje stopy zyskują najwyższy poziom ochrony i komfortu.

SlimCap
Dzięki SlimCap obuwie jest lżejsze w porównaniu ze standardami rynkowymi.  Niemetalowy podnosek SlimCap o grubości zaledwie 6,5 mm. Dzięki temu pozostawia więcej miejsca na stopę. Jednak ta redukcja nie wpływa na wydajność butów ochronnych.  Ostatecznie but jest nie tylko mniejszy i lżejszy, ale jest również bardziej elastyczny oraz izoluje ciepło.
Wyposażony w pasek ochronny dopasowany do podnoska, zapobiega przypadkowemu oderwaniu się od niego, a tym samym zmniejsza bolesny ucisk na palce.

Parametry:

MODEL

I-BIT

SERIA

I4

NR KATALOGOWY

B1205

KLASA OCHRONY

S1P ESD SRC

CHOLEWKA

wodoodporna mikrofibra

PODNOSEK

kompozytowy SlimCap

PODSZEWKA

antybakteryjna, antyzapachowa SmellStop

WKŁADKA

wspomagająca termoregulację Dry'n Air OMNIA ESD®

WKŁADKA ANTYPRZEBICIOWA

niemetaliczna Fresh'n Flex

PODESZWA

AirTech+Tpu-Skin®
przeciwzmęczeniowa, elastyczna,
antystatyczna (A),
odporna na oleje i benzynę (FO),
antypoślizgowa (SRC)

RODZAJ ZAPIĘCIA

rzep