facebook-track

Upgrade linii OFMA P

MENDI

Producent obuwia MENDI cechuje się ciągłą dbałością o najwyższe standardy swojego obuwia. Tym razem wychodząć naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, zdecydowano się na upgrade popularnej linii OFMA P

CHOLEWKA

W odświeżonych modelach OFMA P, posiadających skórę lico zmieniono jej rodzaj. Tym samym modele FRAGATA, CRUCERO oraz CLIPER posiadają klasę ochrony S3.

 

PODSZEWKA

W zamszowych modelach GALEON oraz CORBETA klasy S1P podszewkę wykonaną z aglomerowanej włókniny zastąpiono oddychającą trójwymiarową podszewką, która wspiera wymianę powietrza, ograniczając pocenie się stopy i zapobiega obtarciom, podnosząc komfort użytkowania.

 

PODESZWA

Zmiany w linii OFMA P objęły przede wszystkim podeszwę. 

Ulepszona podeszwa linii OFMA P, jak poprzednia wersja posiada najwyższy standard pod względem antypoślizgowości i tak jak poprzednio wykonana została z poliuretanu o podwójnej gęstości. Część wewnętrzna podeszwy wykonana z miększego, bardziej komfortowego materiału, który dopasowuje się do stopy podczas użytkowania. Dodatkowo podeszwa nieco podciągnięta na cholewkę w okolicy podnoska oraz zapiętka, by dodatkowo chronić te obszary przed przetarciem w pozycjach wymuszonych jak klęczenie 

strefa zapewniająca lepszą przyczepność

amortyzacja w obszarze pięty

kanały odprowadzające wodę

Zmiany dostrzegamy przede wszystkim w bardziej ergonomicznej strukturze i funkcjonalności bieżnika, który ma za zadanie zapewniać lepszą przyczepność.

Odporna na oleje i inne węglowodory część zewnętrzna – ścieralna – ułatwia samooczyszczanie się podeszwy z błota i innych zabrudzeń, dzięki zwiększeniu szerokości kanałów pomiędzy lamelami bieżnika.
Zarówno w przedniej jak i tylnej części podeszwy zastosowano ząbkowane wykończenia ograniczające możliwość ześlizgnięcia podczas użytkowania na nierównościach.
Dla większego bezpieczeństwa podczas chodzenia po drabinie zmodyfikowano centralny kształt podeszwy w tym modelu buta ochronnego, który dodatkowo posiada zacięcia, zapewniające stabilność również podczas wchodzenia po schodach. Dodatkowo konstrukcja podeszwy posiada shock absorber amortyzujący i rozpraszający wstrząsy w obszarze pięty.

strefa zapewniająca lepszą przyczepność

amortyzacja w obszarze pięty

kanały odprowadzające wodę

wyprofilowana część centralna, zapewniająca stabilność na szczeblach drabiny

zapewniają stabilność również podczas wchodzenia po schodach

zastosowano ząbkowane wykończenia ograniczające możliwość

zastosowano ząbkowane wykończenia ograniczające możliwość

 

Wszystkie te zmiany powodują, że nawet w tym najbardziej podstawowym modelu udało się zwiększyć, nie tylko poziom bezpieczeństwa, ale również poprawić kwestie estetyczne