facebook-track

RĘKAWICE DO PRAC PRECYZYJNYCH DLA DZIAŁU KONTROLI JAKOŚCI

ROZWIĄZLIŚMY PROBLEM

Miejsce i warunki

 

Fabryka komponentów lotniczych – dział kontroli jakości.Opis problemu

 

Wybór rękawic dla działu kontroli jakości. Rozwiązanie musiało uwzględniać przede wszystkim zapobieganie tworzeniu śladów rąk na gotowych elementach, najwyższą możliwą manualność, zwłaszcza przy sprawdzaniu pomiarów kontrolowanych elementów, zapewnienie przed ryzykiem mikro urazów, ekonomię z uwagi na częstą wymianę rękawic z powodów możliwych zabrudzeń, rękawice muszą być w białym kolorze z uwagi na stosowane lampy UV.

Dotychczasowe produkty

 

Ekonomiczne rękawiczki bawełnianie w kat I (do minimalnego ryzyka).Cel do osiągniecia

 

Poprawienie bezpieczeństwa pracy, zwiększenie manualności przy wykonywaniu prac precyzyjnych, zachowanie ekonomiczności stosowanego rozwiązania.

 

PROPONOWANE ROZWIĄZANIA

ROZWIĄZANIE PROBLEMU

W wyniku przeprowadzonych testów najmniejszą poprawę na stosowanych stanowiskach dały rękawiczki bawełniane COFRADE. Mino wyższej jakości niż stosowane do tej pory rękawice bawełniane, ich zużycie było na zbliżonym poziomie a wyższy koszt zakupu sprawił że rozwiązanie nie poprawiło parametru ekonomiczności.

Drugie w kolejności testowane z nalanymi końcówkami palców wykazało poprawę w stosunku do dotychczasowego rozwiązania z uwagę na większy czasookres użytkowania (mocniejszy niż bawełna materiał z którego były wykonane) . Istniały jednak czynności gdzie testowany model nie sprawdził się. Poprzez nalane końcówki palców pracownicy mieli przy niektórych czynnościach problemy z właściwą kontrolą materiałów. Zgłoszono również fakt wcześniejszego zużycia przy pracy z elementami o ostrych krawędziach.

Najlepiej wypadł testowany model G18SP. Dzięki całościowemu nalaniu zwiększył się czasookres stosowania poprzez większość trwałość tych rękawic. Spowodowano to utrzymanie podobnego poziomu ekonomiczności co w dotychczasowych rękawicach. Cienki, delikatny materiał umożliwiał bardziej manualną pracę niż w przypadku dotychczasowych rękawic bawełnianych. Szeroka gama rozmiarów umożliwiała dopasowanie do konkretnych pracowników. Nastąpiła również poprawa bezpieczeństwa dzięki wyższej niż w dotychczasowych rękawicach, parametrom na przetarcie i przecięcie.