facebook-track

OKULARY DO PRACY PRZY LINII PRODUKCJI BUTELEK SZKLANYCH

ROZWIĄZLIŚMY PROBLEM

Miejsce i warunki


Fabryka produkująca butelki i opakowania szklane. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza. Pracownicy działu kontroli jakości zlokalizowani blisko taśmociągu przenoszącego butelki szklane.

Opis problemu

 

Doszło do zdarzenia potencjalnie wypadkowego polegającego na upadku szklanej butelki z taśmociągu. Odpryski szkła z rozbitej butelki mogły zagrozić przebywającym w bezpośrednim sąsiedztwie linii produkcyjnej pracownikom działu kontroli jakości. Wnioski to ograniczenie ryzyka obrażeń oczu i twarzy na skutek upadku butelki z taśmociągu.

Dotychczasowe produkty

 

Standardowe okulary ochronne w z poliwęglanowymi soczewkami.

Cel do osiągniecia

 


Zwiększenie poziomu ochrony okolicy oczu.

 

ROZWIĄZANIE PROBLEMU

Z uwagi na wilgotność i wysoką temperaturę rozwiązanie w postaci gogli i okularów z uszczelnieniem nie spełniły wymagań dotyczących komfortu pracy.

Sprawdziły się okulary o zwęszonej powszechni szybek ochronnych, model 546.03.45.00 producenta Univet. Dzięki konstrukcji tego modelu w połączeniu z panoramicznym kształtem umożliwiającej utrzymywanie zwiększonej powierzchni szybek blisko okolicy oczu, zredukowano ryzyko odprysku w obszarze oczu. Zastosowany model był bardziej komfortowy niż testowanie równocześnie gogle i okulary z uszczelnieniem z powodu niższej wagi oraz lepszej wentylacji.