facebook-track

ROBUSTA DIELECTRICO

seria obuwia dielektrycznego

Producent obuwia ochronnego Robusta posiada w swojej ofercie krótką serią modeli butów dielektrycznych. Są to buty ochronne, które izolują do wartości 18000V (18 kV).

Obuwie zostało przetestowane zgodnie z normami ANSI Z41 i ASTM F2413-05 North American, w taki sposób, aby obuwie było odporne na porażenie prądem. W szczególności po zastosowaniu napięcia 14 000 V i 18 000 V, o częstotliwości 60 Hz przez 1 minutę.

Norma ANSI ustala wiele dodatkowych wymagań, które zazwyczaj umykają uwadze.

 

Najczęściej spotykanymi na rynku butami dielektrycznymi są kalosze, które jak chyba każdy stosujący wie, że komfortu raczej trudno w nich szukać.  Robusta starając się łączyć bezpieczeństwo z komfortem użytkowania proponuje trzy modele w zależności od wymagań i potrzeb:

Enebro Dielectrico

92180
SB+P+E+CI+HI+WRU+HRO+FO+SRC

Formio Dielectrico

92181
SB+P+E+CI+HI+WRU+HRO+FO+SRC

GTX Teneca Dielectrico

92184
SB+P+E+CI+HI+WRU+HRO+FO+SRC+WR

Wszystkie modele zostały wykonane z wysokiej jakości bydlęcej skóry Krupon czyli środkowej części skóry, którą cechuje największa wytrzymałość. Dzięki zastosowaniu w/w skóry but staje się bardziej wytrzymały na działania mechaniczne, jak również bardziej odporny na oleje, chłodziwa, wilgoć.

Podeszwa wykonana z poliuretanu o podwójnej gęstości.
Część wewnętrzna z PU, która ma na celu podniesienie komfortu pracy i co ważne daje użytkownikowi przeświadczenie, że to but dostosowuje się do stopy, a nie na odwrót.
Część zewnętrzna tzw. ścieralna wykonana z dielektrycznej gumy nitrylowej. 

Dodatkowym atutem zastosowania miękkiego poliuretanu jest jego lekkość ,która przekłada się na wagę buta. Podeszwa w swoim obrysie jest nieco większa od części wierzchniej buta tworząc odbój, a nalanie podeszwy na przodzie buta dodatkowo chroni przy wymuszonych pozycjach pracownika – np. klękanie.

Łączenie górnej skórzanej części z podeszwą, wykonane są poprzez zalanie szyć w podeszwie co wpływa na długość użytkowania.

Buty oczywiście całkowicie niemetaliczne. Zastosowano w nich podnoski kompozytowe, a ochronę antyprzebiciową stanowią tekstylne wkładki z kevlaru.

Model GTX Teneca dodatkowo chroni przed wodą Membrana GORE-TEX to wyjątkowo cienka warstwa z ekspandowanego politetrafluoroetylenu (ePTFE), który ma ponad 1,4 miliarda porów na centymetr kwadratowy.

Dzięki zastosowanym materiałom uzyskujemy bardzo lekkie buty robocze do każdych warunków pracy i stawianym wymogom BHP. Szeroki wachlarz rozmiarów 35-48 pozwala dobrać buty zarówno dla kobiet i mężczyzn.

Produkcja europejska gwarantuje dostępność oraz powtarzalność. Dodatkowo ważnym aspektem jest to, że model Enebro jest produktem magazynowym u producenta. Modele Formio oraz GTX Teneca są produkowane pod zamówienie.

W przypadku reklamacji, obuwie robocze, ochronne jest wymieniane na nowe, a nie jak w przypadku innych producentów – naprawiane.