Filtry przeciwpyłowe SECAIR – Secura 3000

Filtry przeciwpyłowe SECAIR to innowacyje, dwustronne filtry chroniacę przed zarazkami oraz wirusami. Przy doborze środków ochrony dróg oddechowych najważniejsze jest aby właściwie dobrać poziom filtracji w oparciu o posiadaną wiedzę a także ocenę ryzyka stanowiskowego. Ważne jest aby zaproponowane rozwiązania nie tylko zapewniały bezpieczeństwo oraz komfort , ale też ekonomię użytkowania.

Innowacyjnym rozwiązaniem w tej kwestii jest oferta polskiego producenta SECURA BC , seria 3000. Kluczowym elementem tej serii są nowe filtry przeciwpyłowe serii 3000. Chodzi tu o artykuły:

Są to filtry przeciwpyłowe SECAIR z zapięciem bagnetowym, które w połączeniu półmaską SECURA serii 3000, stanową kompletną ochronę zgodną z wymieniona klasą. Największą zaletą jest zapięcie bagnetowe , które umożliwia ich montaż nie tylko bezpośrednio do samej półmaski, ale też do pochłaniaczy SECURA 3000. Po takim połączeniu otrzymujemy rozwiązanie stanowiące rodzaj filtropochłaniacza ( np. A2P3). Są one dwustronne , tzn. że filtracja odbywa się z obu stron filtra. Żywotność takiego rozwiązania ulega znacznemu wydłużeniu w stosunku do szeroko spotykanych u większości producentów, prefiltrów montowanych na filtrach węglowych. Dzieje się tak dlatego że prefiltr filtruje tylko z jednej strony i przez to szybciej się zużywa.

Dodatkowe oszczędności wynikają z braku dodatkowych elementów używanych do połączenia filtra węglowego z filtrem przeciwpyłowym. U wielu producentów takie akcesoria mogą się różnie nazywać: pokrywy , łączniki, piercienie itp. Jest to możliwe dzięki bezpośrednim połączeniu bagnetowym filtra SECAIR serii 3000 z filtrem węglowym.

Filtry przeciwpyłowe SECAIR – zalety:

Podsumowując, największymi zaletami filtrów SECAIR dwustronnych serii 3000 są:

  1. Dłuższy czasookres użytkowania niż prefiltów ochronnych większości producentów.
  2. Uniwersalność, rozumiana jako możliwość bezpośredniego montażu zarówno do półmasek jaki do pochłaniaczy SECURA.
  3. Możliwość tworzenia zestawów razem z pochłaniaczami – stanowiące odpowiedniki filtropochłaniaczy.
  4. Dwufunkcyjność filtra- jako samodzielny filtr jak też akcesoryjny w zestawie z filtrem węglowym.
  5. Redukcja konieczności stosowania dodatkowych elementów takich jak pokrywy, łączniki puszkowe, pierścienie mocujące itp.

Wszystko to sprawia , że jeden innowacyjny produkt może stanowić kluczowy element rozwiązań. To filtry, które będą świetną alternatywą do wielu pozycji innych producentów. Jest to przepis na bezpieczeństwo , komfort i ekonomię w jednej serii.

polmaska secura 3000 abek1 p3
Półmaska Secura 3000

Jeśli zainspirowały Cie te produkty zapraszamy na zakupy do naszego sklepu internetowego:

https://engpro.com.pl/kategoria-produktu/polmaski-i-akcesoria/

Dodaj komentarz